مشاور وزیر صنعت:وزارت صنعت بدنبال افزایش توانمندی و ایجاد فضای رقابت در بازار خودرو است

مشهد-ایرنا- مشاور وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: افزایش توانمندی و ایجاد فضای رقابت و رونق بازار کسب و کار در تولید و عرصه خودرو رویکرد مهم این وزارتخانه است.

به گزارش ایرنا ˈبیوک علیمراد لوˈ شامگاه سه شنبه در حاشیه نمایشگاه بین المللی خودروی مشهد در جمع خبرنگاران افزود: بر این اساس دولت و وزارت صنعت و معدن و تجارت همه اهداف خود را در صنعت خودرو حول این محورها قرار داده و تلاش می کند با حمایت از تولید کنندگان و فعالان این بخش در حد توان به توسعه کمی و کیفی صنعت خودرو که یکی از محورهای مهم توسعه اقتصادی کشور است، کمک و روند این فعالیت ها را تسهیل کند.
وی ادامه داد: باید در کنار حمایت از تولید کنندگان داخلی واردات خودرو هم همچنان با قوت ادامه داشته باشد چون این مساله به افزایش رقابت پذیری و تولید خودروهایی با فناوری های روز دنیا و در نهایت رونق کسب و کار در این صنعت کمک می کند.
مشاور وزیر صنعت و معدن و تجارت اضافه کرد: اگر واردات اصولی و بر اساس سیاستها و منافع اقتصادی کشور انجام شود علاوه بر نقش آفرینی در توسعه اقتصادی ارز آوری خوبی برای کشور خواهد داشت.
وی گفت: دولت در تعیین قیمت خودروها نقش اساسی ندارد و این مساله تابعی از عرضه و تقاضا است و شرکت های تولیدی بر اساس مسائل مطرح شده در شورای رقابت باید با دولت به توافق نهایی برسند.
علیمراد لو افزود: براساس قانون انحصار که طی سنوات گذشته تدوین شده، شورای رقابت باید با توجه به این مولفه ها قیمت نهایی خودرو ها را تعیین کند و تشخیص دهد که خودروی تولیدی مصداق انحصار است و یا نیست.
وی یادآورشد: اگر قیمت خودرو بر اساس قیمت نهایی در بازار مصرف تعیین شود به نفع مصرف کننده است.
علیمراد لو گفت: شرکت های خودرو ساز خارجی نباید در ایران تنها به دنبال مونتاژ خودرو باشند بلکه باید با مشارکت شرکت های خودرو ساز داخلی تولید خودروهای مشترک را در دستور کار خود قرار دهند.
وی اظهار کرد: به شرکتهای خارجی و از جمله برندهای مطرح خارجی در کشورمان نظیر کیا موتورز و هیوندای می گویم اگر به این مساله توجه نداشته و تنها به دنبال مونتاژ خودرو در ایران باشند، حضورشان در بازار مصرف کشور محدود می شود.
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی خودرو، قطعات و صنایع وابسته با حضور 225 شرکت داخلی و نمایندگی هایی از شرکتهای خارجی 11لغایت 15 شهریورماه جاری در محل نمایشگاه بین المللی مشهد دایر است.
شرکت کنندگان در این نمایشگاه آخرین توانمندیهای خود را در زمینه تولید خودرو، قطعات و لوازم جانبی در قالب هزار غرفه در گستره 25 هزار مترمربع تا پانزدهم شهریور ماه جاری در معرض دید عموم گذاشته اند.ک/2
7490/522 **1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال