بازگشت صدور مجوز واردات روغن به سازمان غذا و دارو

تهران – ایرنا – مدیر کل اداره نظارت بر مواد غذایی سازمان غذا و دارو گفت : صدور مجوز واردات روغن دوباره به این سازمان بازگشت.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی مجمع واردات روز دوشنبه اعلام کرد، « هدایت حسینی» در نشست اعضای این مجمع گفت : صدور مجوز واردات روغن قبلا از سوی سازمان غذا و دارو به دانشگاه های علوم پزشکی واگذار شده بود که در زمان حاضر پس از مباحثی که پیرامون ورود روغن پالم شکل گرفت ،صدور این مجوز ها دوباره به سازمان غذا و دارو برگشت.
به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چندی پیش از تخلف برخی شرکت های لبنی در استفاده از روغن پالم در فرآورده های لبنی پرچرب هشدار داد.

** تشکیل جلسه مشترک برای تعرفه واردات فراورده های بهداشتی
حسینی همچنین در این نشست گفت : تشکیل جلسه مشترک میان مجمع واردات، سازمان غذا و دارو و گمرک به جهت بررسی تبعات کاهش تعرفه ها بر کاهش انگیزه قاچاق و تقلب در دستور کار سازمان قرار دارد.
بر اساس این گزارش وارد کنندگان محصولات آرایشی بهداشتی خواستار کاهش تعرفه واردات محصولات یاد شده از سازمان غذا و دارو هستند .استدلال این وارد کنندگان این است که بالا بودن تعرفه فراورده های وارداتی آرایشی بهداشتی باعث افزایش قاچاق این محصولات با قیمت بسیار نازل تر شده است .
حسینی در رابطه با پیشنهاد واردکنندگان در خصوص حضور نماینده مجمع واردات در جلسات کمیته فنی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: این موضوع به صورت غیر مستمر قطعا عملیاتی خواهد شد .ضمن آنکه جلسات مشورتی ماهیانه(سه شنبه های آخر هر ماه) نیز برنامه ریزی می شود .
وی در خصوص تغییر فرمولاسیون فراوده های بهداشتی و آرایشی نیز گفت : در صورت در خواست تغییر فرمولاسیون یا تغییر نام فراورده ،واردات این فراورده ها با GMP ( گواهینامه تایید کیفیت خط تولید شرکت تولید کننده ) قبلی قابل انجام است .

**کنترل بهتر قاچاق محصولات سلامت در صورت ارتقا استانداردهای کشورهای همسایه
حسینی در خصوص کنترل بهتر قاچاق محصولات مرتبط با سلامت گفت : اگر کشورهای همسایه رتبه های بالایی در رعایت استانداردهای محصولات بهداشتی و سلامت داشته باشند مسلما وضعیت قاچاق این محصولات بهتر کنترل می شود .
وی با استقبال از پیشنهاد وارد کنندگان در خصوص انجام نمونه برداری از سطح بازار گفت: انجام pms (نمونه برداری سالیانه) توسط مجمع واردات قابل اجرا است.
در زمان حاضر نمونه برداری از محصولات وارداتی جهت بررسی سلامت آن توسط خود واردکنندگان انجام می شود .
اجتمام(1)**1776** 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال