کوتاه از موسیقی

ارکستر سمفونیک رسانه هنر در تالار رودکی به روی صحنه می رود

تهران - ایرنا - ارکستر سمفونیک رسانه هنر به رهبری امیر پدرام طاهریان، تازه ترین کنسرت خود را در تالار رودکی برای مخاطبان موسیقی اجرا می کند.

به گزارش روز خبرنگار فرهنگی ایرنا، در این کنسرت قطعاتی در گونه موسیقی کلاسیک با اجرای آثاری از موتزارت، راخمانینف و شوبرت برای علاقه مندان موسیقی اجرا می شود.
این ارکستر که از معدود مجموعه های خصوصی غیر دولتی است پیش از این در قالب ارکستر زهی به اجرای برنامه می پرداخت اما بعد از تغییراتی که در ترکیب نوازندگان ایجاد شد گروه با تعداد نوازنده های بیشتر و شکلی گسترده تر به فعالیت خود ادامه داده است.
قطعاتی که در این کنسرت اجرا می شود، قطعاتی هستند که پیش از این در ایران و کشورهای دیگر بارها اجرا شده و این بار گروه سعی دارد با بیان نوینی از قطعات، شکل جدیدی از نحوه اجرای قطعه ها را به مخاطب ارائه دهد.
کنسرت ارکستر سمفونیک رسانه هنر یکم و دوم شهریور ماه ، ساعت 20 در تالار رودکی اجرا می شود.

**گروه آوازی تهران به تالار وحدت می آید
گروه آوازی تهران به سرپرستی میلاد عمرانلو و خوانندگی وحید تاج طی دو شب در تالار وحدت به اجرای برنامه می پردازند.
در این کنسرت آثار جدیدی از موسیقی کلاسیک، پاپ و محلی اجرا خواهد شد که شامل منتخبی از آثار اجرا شده در فستیوال جهانی لتونی نیز خواهد بود. گروه آوازی تهران که چندی پیش در مسابقات جهانی لتونی توانست به خوبی بدرخشد، تاکنون در ایران دو آلبوم با نام های وکپلا و وکپلا 2 را منتشر کرده است و اجراهای زیادی را نیز روی صحنه برده است.
گروه آوازی تهران در اواخر سال 1385 سبک جدید خود را با الهام از گروه های اروپایی آغاز نمود و بدین ترتیب آغاز فصلی نو را در موسیقی آکاپلای ایران رقم زد. در این شیوه، هر خواننده ایفای نقش سازی در ارکستر را بر عهده می گیرد که نتیجه ی آن اجرای کامل قطعات ارکسترال همراه با ایجاد افکت های صوتی خاص توسط گروه است.
افزون بر میلاد عمرانلو و وحید تاج به ترتیب بعنوان سرپرست گروه وخواننده میهمان نازنین روستا، روشنک کی منش، شیوا سروش، سولماز جوانبخت، گلناز نویدان، مهدیه صفدری، سمیرا محسنی، یلدا نوری، غلامحسین (فرهاد) خزری، محمدرضا (کامران) اردزاده، علی مصیبی، سید مهدی ابطحی، حامد فقیهی، هادی آژیر، مهرداد ناصحی و نوید یزدانیان اعضای گروه آوازی تهران را تشکیل می دهند.
کنسرت گروه آوازی تهران روزهای دوم و سوم شهریورماه ، ساعت 22 در تالار وحدت اجرا می شود و علاقمندان جهت تهیه بلیت می توانند به سایت سی گذر مراجعه کنند.
فراهنگ (2) ** 9252 ** 1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال