آموزش از طریق بازسازی شکست یکی از ارکان کارآفرینی

تهران- ایرنا- دبیر اجرایی اولین کنفرانس شکست گفت: آموزش از طریق بازسازی شکست یکی از ارکان کارآفرینی است که این موضوع در دروس دانشگاهی ریشه یابی شده اما به طور عملی هیچ گاه در کشور مورد توجه قرار نگرفته است.

«علی آجودانیان» در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا با بیان این که بسیاری از شکست های مدیریتی مربوط به اشتباه در مدیریت استراتژیک است، اظهارداشت: با بررسی بسیاری از موارد شکست در سازمان ها مشخص شده که مدیران آنطور که لازم است برنامه ریزی نکرده بودند.
آجودانیان خاطرنشان کرد: متاسفانه درایران صحبت درباره شکست و مشکلات به صورت یک تابو درآمده است و هیچ کس رغبتی برای ارایه مستندات درباره شکست های خود ندارند.
دبیر اولین کنفرانس شکست در باره علت برگزاری کنفرانس یک روزه شکست در تهران نیز گفت: این رویداد در باره مدیران و کارآفرینانی است که روزی در چالش های مدیریتی قرار داشته اند و موفق به رفع موانع شده اند.
وی اضافه کرد: کنفرانس یادگیری از طریق شکست از سال 2009 میلادی در آمریکا آغاز و تا کنون در هشت کشور جهان برگزار شده است.
کنفرانس یک روزه مدیریت از طریق شکست در زمینه های فناوری اطلاعات، مدیران سازمانی، سرمایه گذاری و مدیریت روز گذشته در مرکز همایش های رازی برگزار شد.
آجودانیان از دیگر دلایل شکست در بسیاری از سرمایه گذاری ها در کشور را مشکلات شراکتی عنوان کرد و یادآور شد: در بسیاری از موارد طرفین و ذینفعان بدون چشم داشت مالی و معنوی اقدام به راه اندازی یک کسب وکار می کنند اما بعد از گذشت مدت زمانی و نداشتن مرزهای تعریف شده مشکلاتی برای کسب وکار مشترک ایجاد می شود؛ این مشکلات به دلیل عدم شفاف سازی در مراحل اولیه است.
این کارشناس یادآور شد: زنان از نظر شغلی و ارتباطی در حال پیشرفت هستند و در حال تسخیر موقعیت های شغلی برتر در جامعه هستند اما بزرگ ترین مشکل این قشر این است که با شک وارد این عرصه می شوند.
علمی(4)**9190**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال