قائم مقام وزیر کشور در امور فرهنگی و اجتماعی:

قوای سه گانه اراده جدی برای حل مشکلات سازمان های مردم نهاد دارند

تهران- ایرنا- قائم مقام وزیر کشور در امور فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: تمامی اعضا هیات دولت، استانداران کشور، قوه مقننه و قضاییه اراده جدی برای سرمایه گذاری و حل مشکلات سازمان های مردم نهاد دارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مرتضی میرباقری عصر چهارشنبه در نخستین همایش سازمان های مردم نهاد در وزارت کشور، گفت: این همایش برای نخستین بار در کشور و با حضور رییس جمهوری، در سطح گسترده برگزار شده و بیش از دو هزار سازمان مردم نهاد حضور یافته اند.
وی ادامه داد: در نخستین همایش سازمان های مردم نهاد مسوولانی از مجلس شورای اسلامی هم حضور یافته اند و این نشان میدهد رفع مشکلات و معضلات سازمان های مردم نهاد(سمن) ها یکی از دغدغه های دلسوزان کشور است.
علیرضا عزیزی رییس کمیسیون اجتماعی مجلس نیز در این همایش بر رفع مشکلات سمن ها تاکید کرد و گفت: مجلس اهتمام ویژه ای به این موضوع دارد.
وی ادامه داد: نباید به ان جی او ها و سازمان های مردم نهاد امنیتی نگاه کنیم بلکه باید اعتماد کنیم و هر لحظه به فکر رفع دغدغه های آنان باشیم.
رییس فراکسیون تشکل های غیردولتی نیز در این همایش، جایگاه سازمان های مردم نهاد(سمن)ها را در جامعه مهم عنوان کرد و گفت: سمن ها می تواند به حکومت کمک کنند.
علیرضا زاکانی با بیان اینکه، انقلاب اسلامی قیمت و جایگاه دین و مردم را مشخص کرد، افزود: پس از 35 سال می بینیم که توجه به دین و اهتمام به نظر و رای مردم در قالب مردم سالاری دینی، جایگاه مشخصی یافته است.
وی، نقش سازمان های مردم نهاد در کشورمان را ویژه دانست و گفت: سمن ها با ویژگی داوطلبانه بودن و بدون چشم داشت کارکردن، می توانند با انگیزه ای بالا به بهتر شدن و رشد و تعالی جامعه کمک کنند.
زاکانی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی به شدت نیازمند توانمندی سمن ها در حوزه قانون گذاری و نظارت است، افزود: مجلس وظیفه خود می داند که در حوزه قانون گذاری بستر لازم را برای این سازمان های مردم نهاد فراهم آورد.
در نخستین همایش سازمان های مردم نهاد که با حضور رییس دولت تدبیر و امید و وزرا برگزار شد جمعی از نمایندگان سازمان های مردم نهاد مشکلات خود رادر حضور روحانی بازگو کردند.
سیام**7261**9136** 3404

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال