وزیر کشور: امیدواریم طرح دولت برای سازمان های مردم نهاد به قانون حامی سازمان های مردم نهاد تبدیل شود

تهران- ایرنا- وزیر کشور با بیان اینکه لایحه سازمان های مردم نهاد نگارش شده و در پورتال این وزارتخانه موجود است، گفت: امیدواریم این لایحه در مجلس به قانونی قوی و حمایت کننده از سازمان های مردم نهاد تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر چهارشنبه در نخستین همایش سازمان های مردم نهاد در تالار بزرگ وزارت کشور افزود: دغدغه رییس جمهوری همواره روی تقویت نهادهای مردمی در حوزه های مختلف بوده و یکی از تاکیدات دکتر روحانی ایجاد بسترسازی مناسب قانونی و حقوقی و سیاسی برای سازمان های مردم نهاد می باشد.
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید معتقد است در شرایط دموکراسی مبتنی بر آرا و نظرات مردم و ملت باید موضوع توسعه با محوریت مردم مدنظر قرار بگیرد.
وزیر کشور خاطرنشان کرد: برای موفقیت در زمینه توسعه با محوریت مردم باید تشکل های مردم نهاد به عنوان واسطی بین ملت و دولت مورد توجه واقع شوند.
رحمانی فضلی تصریح کرد: وزارت کشور و سایر دستگاه های اجرایی تلاششان این بوده که بستر لازم را برای سازمان های مردم نهاد فراهم آورند و در یک سال گذشته بخشنامه های متفاوتی در جهت محقق کردن خواسته ها برای سمن ها (سازمان های مردم نهاد) برگزار شده است.
وی اضافه کرد: جلسات گوناگونی در زمینه های زیست محیطی، ورزش و بهداشت داشتیم و تلاش کرده ایم معضلات پیش روی سمن ها را کوتاه و به آنها کمک کنیم.
وزیر کشور با بیان اینکه بخشنامه های متعددی در جهت محقق کردن اهداف طراحی شده برای سازمان های مردم نهاد اجرا کرده ایم، گفت: در بخشنامه وزارت کشور با علم به مشکلات فرایند تایید سازمان های مردم نهاد، تلاش شد معضلات را همانگونه که رئیس جمهور دستور دادند برطرف و فاصله را کوتاه کنیم.
رحمانی فضلی ادامه داد: در همین راستا به همه استانداران دستور داده شد که نهایت همکاری مجدانه را با سازمان های مردم نهاد داشته باشند و ما نیز تلاش خواهیم کرد آیین نامه دولت در خصوص سازمان های مردم نهاد را تبدیل به قانون کنیم.
وی خاطرنشان کرد: ما در قدم های بعدی تلاش می کنیم این مصوبه را به صورت لایحه تقدیم مجلس کنیم تا کار مناسبی صورت گیرد.
وزیر کشور تصریح کرد: ما با همکاری و مشارکت سازمان های مردم نهاد می توانیم بسترهای لازم را برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران فراهم کنیم و در این راستا حوزه هایی با اولویت حوزه های اجتماعی و فرهنگی مدنظر قرار خواهد گرفت.
رحمانی فضلی به موضوع مبارزه با مواد مخدر و درمان معتادان در حوزه سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: در هر زمینه ای سازمان های مردم نهاد نقش مثبتی دارند و به عنوان مثال در بحث درمان معتادین 80 درصد کار به سازمان های مردم نهاد واگذار شده و انشاءالله امیدواریم در سایر حوزه ها توفیقاتی را به دست آوریم.
سیام(3)**7261**9012**9136**م.ب**1449

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال