مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران:

شناسایی مشاغل جدید مهمترین برنامه آموزش فنی و حرفه ای است

تهران بزرگ - ایرنا - مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران شناسایی مشاغل جدید برای کمک به حل معضل بیکاری را از مهمترین برنامه های آموزش فنی و حرفه ای دانست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حمیدرضا خانپور روز یکشنبه درآیین تجلیل از نفرات اول مرحله استانی پانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت خاطر نشان کرد: بیش از 70 درصد کارآموزانی که دوره های مهارتی و فنی و حرفه ای را سپری می کنند، جذب بازار کار می شوند.
وی با بیان اینکه علم، هنر، فن و مهارت در اشتغال پایدار جوانان موثر است؛ افزود: برای آشنا کردن جوانان با فضای واقعی کسب و کار، 30 درصد آموزش های مهارتی نظری و 70 درصد آموزش ها به صورت عملی ارایه می شود.
خانپور با اشاره به ضرورت داشتن مهارت برای ورود به بازار کار اظهار داشت: بیش از 50 درصد کارآموزان مراکز ثابت دولتی و آموزشگاه های آزاد را دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود، زمان برگزاری مسابقات ملی مهارت کشور را هفته دوم شهریور ماه اعلام کرد.
وی گفت: برگزیدگان استانی در 28 رشته مهارتی در این دوره از این مسابقات با یکدیگر رقابت می کنند و نفرات برتر به مسابقات جهانی 2015 برزیل راه می یابند.
وی با اشاره به آمادگی برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در این استان افزود: داشتن حداکثر 21 سال سن، شرط شرکت در این دوره از مسابقات در اسفند ماه جاری است.
بر اساس این گزارش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران صبح امروز (یکشنبه) از 36 مهارت آموز و نخبه مهارتی و 28 مربی پانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت تجلیل کرد.
تهرام/7244/ 1109/ 699

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال