پالایشگاه نفت در خراسان شمالی ساخته می شود

بجنورد- ایرنا- مجری طرح پالایشگاه نفت ˈکالیمانیˈ در خراسان شمالی گفت : مجوز ساخت پالایشگاه در شهرستان مرزی و محروم راز و جرگلان این استان صادر شده است.

ˈضیاء اصانلوˈروز چهارشنبه درگفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود : بخش خصوصی برای ساخت این پالایشگاه در منطقه راز و جرگلان 360 میلیون یورو سرمایه گذاری خواهد کرد.
وی گفت : درمرحله اول به طور مستقیم در این واحد صنعتی برای سه هزار نفر ایجاد اشتغال می شود و 12 هزار نفر نیز به طور غیرمستقیم در این بخش مشغول به کار می شوند.
وی افزود: هم اکنون ساخت پالایشگاه نفت در مرحله تعیین نقشه توپوگرافی و دریافت زمین از منابع طبیعی است که با دریافت زمین، عملیات اجرایی این پالایشگاه تا پایان سال جاری شروع می شود.
اصانلو ناهماهنگی دستگاه های اجرایی استان برای صدور مجوز را عامل اصلی در تاخیر عملیات اجرایی این پروژه بزرگ نفتی در استان خراسان شمالی اعلام کرد.
وی اظهارکرد: پالایشگاه احداثی در منطقه راز و جرگلان در امتداد ایجاد پالایشگاه در نوار شمالی کشور در شهرستان نکای مازندران، شهرستان مراوه تپه در استان گلستان و منطقه مرزی در استان خراسان رضوی همزمان در دست اجرا قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: با توجه به وجود ذخایر نفتی در منطقه راز و جرگلان در استان خراسان شمالی، بخش خصوصی برای ایجاد پالایشگاه در امتداد نوار شمالی اعلام آمادگی کرده و مجوز نیز برای آن صادر شده است.
مجری طرح پالایشگاه کالیمانی در خراسان شمالی از منابع طبیعی، محیط زیست و جهاد کشاورزی استان خواست تا با شتاب بخشی در صدور مجوز ساخت، روند عملیات اجرایی این واحد بزرگ صنعتی را آسان سازی کنند.
معاون برنامه ریزی استاندارخراسان شمالی صدور مجوز برای این پروژه را تایید کرده است.
شهرستان مرزی راز و جرگلان در 90کیلومتری شمال غرب بجنورد مرکز استان واقع است.ک3
2712/330

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال