معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

روند فعالیت های صورت گرفته میان ایران و بلاروس مطلوب است

تهران - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست هماهنگی اجلاس آتی کمیسیون مشترک ایران و بلاروس از روند فعالیت های صورت گرفته بین دو کشور به عنوان اقدامات مطلوب یاد کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ایران، ولی الله افخمی راد در این جلسه که با حضور نمایندگانی از بخش های مختلف دولتی و خصوصی کشورمان در محل سازمان نامبرده برگزار شد، خواستار پیاده سازی موافقتنامه های تجاری بین تهران و مینسک شد.
وی نسبت به اقدامات صورت گرفته در چارچوب کمیسیون مشترک بین دو کشور ابراز خرسندی کرد و گفت: تلاشهای انجام شده توسط بخش های دولتی و خصوصی کشورمان برای گسترش روابط تجاری تهران و مینسک پس از سفر هیات تجاری کشورمان به بلاروس در اردیبهشت ماه سال جاری مطلوب است.
افخمی راد، موافقت بانک مرکزی برای استفاده از منابع موجود در بلاروس، پرداخت طلب شرکت هواپیمایی بلاویا و استمرار پروازهای این شرکت به ایران و همکاری های عمرانی از جمله اقدامات موفق در طول این مدت کوتاه بود.
در این نشست از ارسال نخستین محموله خشکبار به بلاروس در دو ماه آینده سخن گفته شد و نسبت به برگزاری نمایشگاه در زمینه های مبلمان، انرژی، مواد غذایی و صنایع بسته بندی در ایران اعلام آمادگی شد.
نماینده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وابسته به وزارت راه وشهرسازی، تسهیل صدور ویزا و طولانی تر شدن مدت اعتبار روادید را از جمله نیازهای بخش های مختلف توصیف کرد.
سازمان توسعه تجارت ایران پیشنهاد کرده است تا دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای ایران و بلاروس پنجم و ششم مهر ماه سال جاری در تهران برگزار شود.
در این نشست نمایندگان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، صندوق توسعه صادرات، سازمان دامپزشکی، سازمان ملی استاندارد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان سرمایه گذاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و برخی دیگر از سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی حضور داشتند.
اقتصام(1)**1559**1594

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال