دسترسی کنگره آمریکا به ویکی پدیا مسدود شد

تهران - ایرنا - تارنمای دانشنامه آزاد ویکی پدیا با ˈمخربˈ توصیف کردن ویرایش هایی که با مبدا کنگره آمریکا در این تارنما صورت می گیرد، اعلام کرد که دسترسی کنگره آمریکا را مسدود کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این انسداد 10 روزه هرگونه ویرایش در مطالب ویکی پدیا را از آدرس های آی.پی کنگره آمریکا غیر ممکن می کند.
این دانشنامه آزاد در اطلاعیه خود نوشت: دسترسی شما برای ویرایش مطالب به دلیل ویرایش های مخرب مکرر به مدت 10 روز مسدود شده است.
این اقدام پس از آن صورت گرفت که یک نرم افزار که ویرایش های با مبدا کنگره آمریکا در این تارنما را ثبت می کند، گزارشی مبنی بر ویرایش های غیر معمول داد.
یکی از این ویرایش های غیر معمول و مخرب، فیدل کاسترو را در پشت پرده ترور جان اف کندی، رییس جمهوری پیشین آمریکا معرفی می کند.
تارنمای ویکی پدیا به کاربران خود اجازه می دهد که مطالب آن را ویرایش کنند و بر نظرات تایید نشده نظارت دارد.
اطلاعیه ای که در انتهای یکی از مطالب ویرایش شده از مبدا کنگره آمریکا درج شده، آمده است: لطفا از ویرایش های غیر سازنده در سامانه ویکی پدیا خودداری کنید.
ویرایش های شما به نظر خرابکارانه می رسد و بر این اساس حذف و یا بازگردانده شده است. اگر می خواهید آزمایش انجام دهید، لطفا از سرویس ˈسندباکسˈ استفاده کنید. مدیران تارنما می توانند دسترسی کاربرانی را که در ویرایش های خرابکارانه مکرر دست دارند، مسدود کنند.
رسانام**9242** 1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال