رییس کل دادگستری استان تهران:

اطلاع رسانی درباره بازداشت خبرنگار واشنگتن پست پس از بازجویی

تهران - ایرنا - رییس کل دادگستری استان تهران در واکنش برخی خبرها مبنی بر بازداشت خبرنگار واشنگتن پست و همراهانش گفت: هنوز این موضوع در مرحله تحقیقات است و تصور می کنم درباره این موضوع باید بعد از بررسی های فنی و بازجویی اطلاع رسانی به عمل آید.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «غلامحسین اسماعیلی» در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران درباره خبر بازداشت شدن خبرنگار واشنگتن پست و همراهنش در تهران گفت: این موضوع هنوز در مرحله تحقیقات است و فکر می کنم برای اطلاع رسانی درباره این موضوع باید بررسی های فنی و بازجویی به عمل آید.
وی ادامه داد: بعد از بازجویی ها و بررسی های فنی می توانیم در این مورد به صورت کامل اطلاع رسانی کنیم.
رییس کل دادگستری استان تهران بر وجود امنیت در کشور تاکید کرد و گفت : نیروهای امنیتی کشور اشراف کاملی بر کشور دارند و تمام تحرکات دشمن را زیرنظر دارند.
اسماعیلی تاکید کرد: نیروهای امنیتی اجازه نمی دهند کشور ما جولانگاه دشمن و ایادی آنان شود.
وی همچنین راهپیمایی روز قدس را مهم دانست و حضور مردم در راهپیمایی امروز را حائز اهمیت و اثربخش اعلام کرد.

**جنایات امروز در فلسطین نمونه عینی نسل کشی است
رییس کل دادگستری استان تهران همچنین در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت: جنایات امروز در نوار غزه و سرزمین های فلسطین متفاوت از همه جنایت های گذشته رژیم صهیونیستی است و باید آن را نوعی نسل کشی دانست.
اسماعیلی افزود: این جنایات و کشتار سبوعانه را باید اقدام علیه بشریت و انسانیت قلمداد کرد.
وی تاکید کرد: باید زمینه ای فراهم کرد تا سردمداران رژیم صهیونیستی به عنوان جانیان و کسانی که مبادرت به نسل کشی می کنند، محاکمه شوند.
رییس کل دادگستری استان تهران همچنین اظهارداشت: متاسفانه در ماه مبارک امسال شاهد حملات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردم غزه بوده ایم که در این حملات جمع زیادی از مردم بی پناه و مظلوم این منطقه که تعداد قابل توجهی از آنان کودکان، زنان، سالخوردگان و افراد مریض بستری شده در بیمارستان ها بودند، کشته شدند.
اسماعیلی، سکوت مجامع بین المللی نسبت به این حملات را تاسف آور دانست و گفت: از همه تاسف بارتر اظهاراتی است که برخی از نمایندگان سازمان ملل و دولتمردان رژیم سلطه داشته اند و از این جنایات آشکار و بی رحمانه رژیم اسراییل علیه فلسطینیان دفاع کرده اند.
وی با اظهار گلایه از دولتمردان کشورهای منطقه به ویژه دولتمردان کشورهای اسلامی تصریح کرد: در کنار این موضوع از دولتمردان کشورهای منطقه عربی به ویژه کشورهای اسلامی نیز گلایه مندیم که چرا در برابر این تهاجم گسترده سکوت اختیار کرده و هیچگونه حمایت عملی در دفاع از مردم غزه و فلسطین انجام نمی دهند.
رییس کل دادگستری استان تهران، خواستار اتحاد کشورهای مسلمان شد و ادامه داد: اگر کشورهای مسلمان در مقابل رژیم اسراییل متحد شوند، می توان در رسوایی و محاکمه این رژیم جعلی جنایتکار انتظار موفقیت داشت.
اسماعیلی در مورد حضور پرشور امروز مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس نیز گفت: از آنجا که مردم ما همیشه حامی مردم فلسطین بوده اند امروز نیز با توجه به امر رهبر کبیر انقلاب و به دلیل کشتار مظلومان در باریکه غزه بیشتر بر خود تکلیف دانستند و پرشورتر و آگاهانه تر در راهپیمایی حضور یافتند و با چشمانی اشکبار اعلام حمایت خود را نسبت به برادران و خواهران مسلمان داغدیده خود اعلام می کنند.
اجتمام(3)**9317**ل.الف.ی**7261**9132**1415**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال