کیپ تایمز:

کی روش راضی به نصف قراردادایران در آفریقای جنوبی

تهران - ایرنا - رسانه های آفریقای جنوبی به نقل از روزنامه ˈکیپ تایمزˈ نوشتند: کارلوس کی روش به مسوولان فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی گفته است، اگر نصف مبلغ پیشنهادی ایران را بدهند، درخواست آنها را برای مربیگری در تیم ملی این کشور خواهد پذیرفت.

به گزارش این روزنامه، اگر فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی با دستمزد درخواستی کارلوس کی روش موافقت کند، وی روز شنبه به عنوان سرمربی جدید تیم ملی این کشور معرفی خواهد شد.
یکی از مقامات ارشد فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی در این باره به روزنامه کیپ تایمز گفته است که این فدراسیون رسما پیشنهاد خود را به کی روش داده اما به نظر می رسد دو طرف هنوز بر سر شرایط مالی قرارداد به توافق نرسیده اند.
بر اساس این گزارش، فدراسیون ایران بعد از کناره گیری کی روش به دنبال حذف ایران از جام جهانی 2014، پیشنهاد جدیدی ارایه داده است اما سران فدراسیون آفریقای جنوبی و به خصوص دنی جردن، رییس آن، تمایل زیادی به جذب این مربی پرتغالی دارند تا برای دومین بار هدایت تیم بافانا را بر عهده بگیرد.
ظاهرا پیشنهاد ایران 150 درصد بیشتر از پیشنهاد آفریقای جنوبی است و به همین دلیل گفته می شود، کی روش با بیان اینکه تمایل دارد به آفریقای جنوبی برگردد، به فدراسیون این کشور گفته است اگر نصف مبلغ پیشنهادی ایران را هم بدهند، درخواست آنها را خواهد پذیرفت.
این گزارش افزوده است که مبلغ قرارداد قبلی ایران با کی روش مبلغ 22 میلیون راند (واحد پول آفریقای جنوبی) در سال بود در حالیکه گوردون ایگسوند سرمربی قبلی آفریقای جنوبی حدود 5 میلیون راند در سال می گرفت و قبل از او هم پیستسو موسیمانه حدود 6 میلیون راند در سال دریافت می کرد.
کی روش از سال 2000 تا 2002 سرمربی تیم آفریقای جنوبی بود و توانست این تیم را به جام جهانی 2002 برساند اما قبل از آغاز این رقابت ها به دلیل اختلاف با مسوولان فدراسیون آفریقای جنوبی، از سمت خود کناره گیری کرد.
وی یکی از 14 گزینه مورد نظر فدراسیون آفریقای جنوبی برای مربیگری در تیم ملی این کشور است.
در این فهرست استفن کشی سرمربی نیجریه نیز بعد از موفقیتی که در چند سال گذشته در این تیم به دست آورده است، از گزینه های نخست به شمار می رود.
جیوانی تراپاتونی، پاتریک کلایورت، روبرتو کارلوس و فابیو کاناوارو از دیگر نام های مطرح شده هستند.
فدراسیون آفریقای جنوبی اعلام کرده است که سرمربی جدید روز شنبه در زمان معرفی، در این کشور حضور نخواهد داشت.
جردن در این خصوص گفته است: سرمربی جدید تیم ملی آفریقای جنوبی روز شنبه در این کشور حضور نخواهد داشت و مراسم معارفه با حضور وی چند روز بعد برگزار می شود.
ورزشی**9126

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال