یکصد اختراع در مرکز رشد دانشگاه آزاد اصفهان ثبت شده است

اصفهان - ایرنا- رییس مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) گفت: فناوران فعال در این مرکز رشد تاکنون بیش از یکصد اختراع و نوآوری ثبت کرده اند.

کامران صفوی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این اختراعات در زمینه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، الکترونیک، بیو فناوری، گیاهان دارویی، نانوفناوری، زیست محیطی، کشاورزی، انرژی خورشیدی و دندانپزشکی است.
وی با اشاره به استقرار و فعالیت 60 واحد فناور و شرکت دانش بنیان در مرکز رشد واحد اصفهان اظهار کرد: این شرکت ها و واحدهای فناور تاکنون 104 افتخار در جشنواره ها، المپیادها و نمایشگاه های فناوری و تخصصی داخلی و خارجی کسب کرده اند.
صفوی زمینه فعالیت این واحدهای فناور را بیشتر در گیاهان دارویی و فناوری اطلاعات و ارتباطات اعلام و اضافه کرد: این واحدها در زمینه هایی مانند کشاورزی، نانو فناوری، انرژی، معدن، پزشکی، داروسازی و بیوفناوری نیز فعالند.
وی با بیان اینکه مرکز رشد فناوری واحد اصفهان فعالیت خود را از حدود 10 سال قبل آغاز کرد، گفت: مرکز رشد واحدهای فناوری با ارائه خدمات مادی و معنوی از ایجاد و توسعه فناوری های جدید در قالب واحد های نوپا حمایت می کند.
رییس مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان برخی خدمات این مرکز برای تشکیل واحدهای فناوری را تامین فضای فیزیکی، ارائه خدمات آزمایشگاهی، حقوقی، مالی، بازاریابی، آموزشی و مشاوره های تخصصی، کمک به تجاری سازی ایده ها و حمایت از دانشجویان و دانش آموختگان درجهت ایجاد نوآوری، خلاقیت و ثبت اختراعات اعلام کرد.
وی با اشاره به برخی امکانات خاص مانند وجود مراکز تولیدات گلخانه ای و تحقیقات زراعی، آزمایشگاه های پژوهشی و گلخانه تحقیقات قارچ در دانشگاه آزاد واحد اصفهان، تصریح کرد: با توجه به وجود این مراکز می توانیم امکانات ویژه به واحدهای فناور فعال در زمینه کشاورزی و گیاهان دارویی ارائه کنیم.
به گزارش ایرنا بیش از 10 مرکز رشد در استان اصفهان فعال است.
مرکز رشد (INCUBATOR)، یکی از ابزارهای رشد اقتصادی است که بمنظور حمایت از کارآفرینان تحصیلکرده تأسیس می شود و با ارائه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه پا گرفتن شرکت های جدید دانش بنیان را فراهم می کند.
استفاده از مراکز رشد، امروزه بعنوان یکی از ابزارهای پذیرفته شده برای تبدیل خلاقیت ها و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به محصولات قابل ارائه به بازار و توسعه کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان محسوب می شود.
ت/7148/ 607

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال