مخالفت دبیرکل خانه کارگر با تفکیک درمان از سازمان تامین اجتماعی

تهران - ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس و دبیرکل خانه کارگر گفت: درمان جزو لاینفک سازمان تامین اجتماعی است و با هر نوع جدایی و الحاق آن مخالفم.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا، علیرضا محجوب در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی افزود: با هر نوع جدایی و الحاق در سازمان تامین اجتماعی مخالفم و به همه کسانی که دندان تیز کرده اند و اعلام می کنند که بیمارستان های ملکی کارگران را بخشی از ثروت های عمومی درمان می شمارند مخالفت خود و کارگران را اعلام داشته و انتظار داریم که بیمارستان ها و درمان ما را به حال خود بگذارند.
وی گفت: صندوق تامین اجتماعی یک صندوق بین نسلی است که انتظار داریم به خوبی توسط مجلس، دولت و دست اندرکاران حفاظت شود چرا که این صندوق به همه نسل ها تعلق دارد.
دبیرکل خانه کارگر افزود: گردانندگان صندوق های تامین اجتماعی باید صندوق را در خدمت بیمه شدگان بدانند و به تعهدات قانونی و تاریخی خود براساس مُر قانون عمل و توجه کنند.
وی ادامه داد: انتظار داریم قوانینی چون بازنشستگی پیش از موعد برای مشاغل سخت و زیان آور و ماده 10 قانون نوسازی صنایع و حقوق مصوب درباره بیماران و بیمه شدگان و حتی کارفرمایان به خوبی و هر چه زودتر توسط سازمان تامین اجتماعی ارایه و عملی شود.
محجوب یادآور شد: باید تجربه 6 مدیرعامل در 8 سال دیگر تکرار نشود و سازمان حیاط خلوت هیچ صاحب قدرتی نشود.
وی گفت: گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی به خوبی چراغ راه مجریان باشد و برخورد اداری و قضایی هرچه زودتر با تخلفات آغاز شود.
نماینده مردم تهران در مجلس خطاب به مدیران صندوق اجتماعی گفت: مدیران صندوق تامین اجتماعی خود را خادم ضعیف ترین ها بدانند و برای آنها باشند که اصلا تامین اجتماعی یعنی حفاظت و حراست از آنها است.
دبیرکل خانه کارگر یادآور شد: اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان که از سال 1388 با وجود نص قانون بودجه سالانه و مبالغ تخصیصی به گونه ای اجرا شود اصلاح و به خوبی و آن گونه که بازنشستگان و مستمری بگیران انتظار دارند، عملی شود.
محجوب گفت: قانون بیمه بیکاری برای جویندگان کار و همه اقشار توسط شورای نگهبان به تصویب نهایی رسیده است تا گامی در مسیر تکمیل تامین اجتماعی باشد.
وی در ادامه به بعضی از مشکلات کارگران اشاره کرد و افزود: سطح معیشت کارگران متاسفانه هنوز مهمترین دغدغه آنها است که امیدواریم حقوق حقوق بگیران خصوصا حداقل بگیران بیش از گذشته مورد توجه همگان باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: اگر چه حرکت دولت در مسیر کنترل شتاب تورم است اما باید بدانیم آنهایی که حقوق های کوچک تر می گیرند دیگر تاب مقاومت ندارند. بیایید تورم را از فقرا بگیرید و به ثروتمندان هدیه کنید. چرا از جیب فقرا و کارگران به ثروتمندان از راه تورم می بخشید؟
دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی چراغ راه کارگران تلقی می شود، گفت: انتظار داریم گردانندگان تولید ملی بر پایه کارایرانی و محور نیروی انسانی و احترام به حقوق کارگران و کارآفرینان استراتژی کار و توسعه اقتصادی را بنا کنند و آن را امری سرسری و روزمره به شمار نیاورند.
محجوب موضوع اشتغال، بیکاری و تنظیم بازار کار به ویژه اشتغال فارغ التحصیلان مشکل مهمی عنوان کرد که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
نماینده مردم تهران در ادامه به خشک شدن دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: همانطور که بارها اعلام کردیم خشک شدن این دریاچه اقلیم آب و هوایی غرب و مرکز ایران را به مخاطره خواهد انداخت و برادرم قاضی پور پی در پی تذاکراتی در این مورد به مسوولان داده اند اما جز خشک شدن دریاچه ارومیه چیزی حاصل نشده است.
سیام**1058**1572

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال