عضو کمیسیون انرژی مجلس:

تیم مذاکره کننده هسته ای از حق مسلم خود کوتاه نخواهد آمد

تهران - ایرنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک تیم مذاکره کننده هسته ای هرگز از حق مسلمی که بر اساس ماده 4 (ان - پی - تی) از سوی 130 کشور جهان به رسمیت شناخته شده است؛ کوتاه نخواهد آمد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا؛ ˈابراهیم کارخانهˈ در نطق میان دستور روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم عضویت رژیم صهیونیستی در معاهده (ان -پی - تی) نیز افزود: این عدم عضویت نباید مانع دستیابی مشروع ایران اسلامی به انرژی صلح آمیز هسته ای شود.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی و پیروزی در جنگ تحمیلی اقتصادی جز با مدیریت جهادی ممکن نخواهد شد، افزود: این مهم، مدیریت مدبرانه باکری ها، خرازی ها و چمران ها را نه در میدان جنگ نظامی بلکه در میدان جنگ اقتصادی علیه دشمن می طلبد.
وی از مدیریت جهادی به عنوان قله ای یاد کرد که تنها نیروهای مقتدر و مدبر که راههای صعود به قله را بخوبی می شناسند توان عبور از گردنه های سخت آن را دارند.
کارخانه گفت: متاسفانه مدیریت معمولی و احیانا خواب آلود، قله مدیریتی کشور را در حد بلندای یک تپه تنزل داده است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه گفت: مدیری که فاقد علم ، خلاقیت و نوآوری است، چنین مدیریتی ایستا، متوقف و در تقابل با مدیریت جهادی است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی لازمه پیشبرد اقتصاد مقاومتی را بروز خلاقیت ها، نوآوری ها و پویایی در بدنه نظام مدیریتی کشور دانست.
وی اعتدال در مدیریت را به مثابه بال های همگون از همه جناح ها و سلایق سیاسی در درون نظام برشمرد و گفت: هیچ جناح و سلیقه ای جز بر پایه وفاداری به نظام و کارآمدی نباید بر کار دیگری توقف داشته باشد.
کارخانه تصریح کرد: حضور مسلط و افراطی یک جناح در هرم مدیریتی کشور و کنار زدن جریان های مومن که در خطرها سینه سپر می کنند در تقابل کامل با شعار کلیدی اعتدال است که از سوی رییس جمهوری به عنوان محور سیاست گذاری ها تعیین گردیده است.
نماینده مردم همدان و فامنین گفت: برای ملت ایران پذیرفته نیست که شعار رییس جمهوری اعتدال باشد اما در دستگاههای اجرایی خلاف آن عمل شود. بدون شک این تناقض در افکار عمومی جامعه، شعار اعتدال را با چالش جدی مواجه خواهد کرد.
وی تصریح کرد: ضروری است دولت محترم با تغییر رویکرد اساسی، هرم مدیریتی کشور را اصلاح و موجبات بهره گیری همه نیروهای انقلاب را جهت تحقق شعار اعتدال فراهم کند.
وی با بیان اینکه مردم در برابر گرانی، بیکاری و تورم دلنگرانند تصریح کرد: رفع نگرانی ها در گرو اقدام عملی سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری است.
کارخانه، از بیکاری به عنوان آفتی خطرناک که به سوی قله هرم فارغ التحصیلان جامعه در حال حرکت است نام برد واظهار کرد: بدون تردید برای تغییر درساختار تحول، برنامه ریزی ها، اتخاذ راهبردهای نوین مدیریتی و تشکیل ستاد هماهنگی ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی، نیازمند اقدام جدی و اجتناب ناپذیر دولت هستیم.
نماینده مردم همدان همچنین افزود: دولت باید اقدامات یاد شده را همگام با موضوع تورم و گرانی به عنوان چالشی اساسی، جهت دل آرامی مردم در راس برنامه های خود قرار دهد.
وی، مجلس شورای اسلامی را قوه مفکره نظام اسلامی برشمرد و با بیان تعابیری از امام عزیز الشان انقلاب گفت: مجلس عصاره فضایل ملت است . بر این باور، نمایندگان مجلس قله توانمندی ها و فضیلت های ملت به شمار می روند که بلندی آن را مردم تعیین می کنند.
کارخانه گفت: باید در رقابت ارزشی، قله های انتخاب مردم به حدی مرتفع باشد که انسان های فرصت طلب نتوانند با هماهنگی صاحبان ثروت وقدرت وبا بهره گیری از فریب و نیرنگ و قول و قرار و پهن کردن سفرهای انتخاباتی به مجلس شورای اسلامی راه یابند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: پس از گذشت 30 سال از تشکیل مجلس شورای اسلامی؛ ایجاد تحول اساسی در ساختار نظام تشکیلاتی مجلس در راستای بهره گیری بیشتر از توانمندی های نمایندگان برای رفع سریعتر مشکلات کشور امری ضروری است.

**برای داوطلبان نمایندگی مجلس آزمون برگزار شود
وی ادامه داد: همچنین چاره اندیشی برای برگزاری آزمونی جامع به منظور سنجش توانمندی پایه داوطلبان مجلس شورای اسلامی پیش از ثبت نام با برگزاری آزمونی متناسب با مجلس خبرگان ورسالت نمایندگی آنان می تواند بر توانمندی و کارآمدی مجلس شورای اسلامی بیافزاید.
در پایان، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از وزیر نیرو خواست تا تمهیداتی در تامین اعتبار لازم برای آبرسانی به همدان از سد تالبار، تکمیل فاز یک سیستم خنک کننده نیروگاه شهید مفتح از سرد به خشک و عملیات انتقال خط لوله پساب همدان به نیروگاه و منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد و آبرسانی به روستاهای فاقد آب آشامیدنی اقدام کند.
کارخانه ای همچنین از وزیر راه و شهرسازی خواست تا نسبت به اتمام بموقع راه آهن تهران- همدان اقدام کند.
وی از وزیر نفت هم درخواست کرد تا مشکل پتروشیمی هگمتانه را رفع و احداث پتروشیمی ابن سینا را تسریع کند.
سیام/ 9136 **1449

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال