اجرایی شدن ابطال حق فنی داروخانه ها بعد از درج در روزنامه های رسمی

تهران- ایرنا- رییس دفتر حوزه ریاست دیوان عدالت اداری گفت : مصوبه روز گذشته دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال دریافت حق فنی داروخانه ها بعد از درج در روزنامه های رسمی اجرایی می شود.

ˈعلی اکبر بختیاریˈ روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا افزود: هیات عمومی دیوان عدالت اداری بند «الف» و «ب» مصوبه اخیر هیات وزیران را مغایر با رای قبلی دیوان در سال 87 دانست و از این رو آن را ابطال کرد.
رییس دفتر حوزه ریاست دیوان عدالت اداری در پاسخ به این سووال ایرنا که رییس سازمان غذا و دارو و معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این ابطال را قبول ندارند و نظر دیوان چیست ؟، اظهار کرد: اگر مصوبه ای را بعدا بگذرانند که برابر با موازین قانونی صادر شده باشد، در اجرای آن حرفی نداریم و برای همه لازم الاجرا خواهد بود.
به گزارش ایرنا، هیات عمومی دیوان عدالت اداری روز گذشته (دوشنبه) مصوبه هیات وزیران در خصوص دریافت حق فنی داروخانه ها را ابطال کرد که این امر با واکنش مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مواجه شد.
«رسول دیناروند» معاون وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی امروز اعلام کرد که دیوان عدالت شایسته نیست که وارد مباحث فنی، تخصصی و محتوایی از جمله حذف حق فنی شود.
وی افزود: به هرحال علی رغم انتقاد نسبت به حذف حق فنی داروخانه ها از قانون تبعیت خواهیم کرد و چون امکان افزایش حق فنی فعلا وجود ندارد داروخانه به همان حق فنی سال گذشته بسنده کنند.
اجتمام(4)**9317**1436

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال