همایش «نقش نوجوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی» برگزار می شود

تهران - ایرنا - نخستین همایش «نقش نوجوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی» 16 تیر ماه برگزار می شود.

دبیر نخستین همایش نقش نوجوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، هدف از برگزاری این رویداد را بررسی دغدغه های نوجوانان عنوان کرد.
«اشکان حاجی عبدالهی» افزود: از آنجا که این همایش به نوجوانان تعلق دارد، برنامه های آن نیز توسط این قشر اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه این همایش توسط اداره ارشاد شمیرانات و برخی سازمان های مردم نهاد برگزار می شود، ادامه داد: معاونت امور زنان وخانواده ریاست جمهوری، معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، معاونت اداره فرهنگ و ارشاد استان تهران، کانون پرورش فکری کودک ونوجوان از جمله مشارکت کنندگان در این همایش هستند.
دبیر نخستین همایش نقش نوجوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی افزود: در این همایش همچنین نمایندگان سه قوه حضور خواهند داشت و درباره اقدامات خود در زمینه نوجوانان و برنامه های آتی گزارش خواهند داد.

** انتقال ارزش ها به نسل های بعد منشا ارتباطات است
رییس فراکسیون کودک ونوجوان مجلس شورای اسلامی گفت: نسل ها پی در پی می آیند و آنچه می تواند، منشا اتصال آنها باشد، انتقال ارزش ها به نسل های جدید است.
«قاسم جعفری» افزود: برای انتقال ارزش های انقلاب و جبهه و جنگ باید یک نسل امانتدار آموزه ها و ارزش های نسل قبل باشد تا بتواند آنها را به صورت صحیح در اختیار نسل بعد قرار دهد و نسل جدید نیز باید از آن استقبال کند.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بارها فرموده اند که من به جوانان کاملا اعتماد دارم و آنها اگر از نظر ایمان و اعتقاد از نسل جبهه و جنگ بیشتر نباشند، کمتر نیستند.
جعفری افزود: از نوجوانان انتظار می رود، آنچه به عنوان میراث ماندگار (انقلاب و جنگ) برایشان مانده به صورت صحیح حفاظت و حراست کنند، هر چند در آن دوران حضور نداشتند.
وی ضمن حمایت از برگزاری همایش نقش نوجوان در پیشبرد اهداف انقلاب گفت: نسل انقلاب حرکتی را شروع کرد که هدف نهایی آن، رسیدن به دولت کریمه حضرت ولی عصر(عج) است، از این رو همه نسل ها در پیشبرد این هدف ثاثیرگذار و دارای وظیفه هستند و ما درک این مساله توسط نوجوانان برگزار کننده این همایش را تبریک می گوییم.
نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان درمورد وظیفه مسوولان در برگزاری چنین همایش هایی یادآور شد: برای اجرای یک حرکت منطقی و صحیح باید همه به ایفای نقش بپردازند و در این میان مسوولان هم باید با توجه به امکانات و شرایط موجود نقش یاور و مشاور را برای نوجوانان داشته باشند.
وی با تاکید بر حمایت های مادی و معنوی مسوولان از همایش ها و فعالیت های فرهنگی تصریح کرد، در این میان نباید نقش علما، حوزه های علمیه و مخصوصا رسانه ها نادیده گرفته شود.
رییس فراکسیون کودک ونوجوان مجلس با بیان اینکه این فراکسیون از جمله شرکت کنندگان در همایش است، گفت: در این همایش، خلاءهای سازمانی نوجوانان را که مجلس می تواند رفع کند، تبیین و تشریح خواهیم کرد.

** هدف گذاری در برگزاری همایش ها
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره هدف گذاری در برگزاری همایش ها گفت: در صورتیکه همایش ها خروجی نداشته باشد، چیزی از آن حاصل نمی شود و فقط صرف بیت المال است.
حجت الاسلام «احمد سالک» افزود: باید به دور از نظریه پردازی، راهبردها و راهکار هایی ارائه داد که به سود نسل نوجوان باشد.
وی ادامه داد: باید امروز مشخص شود که تعریف نوجوان از انقلاب چیست؟ جایگاه او کجاست و آینده را باید چگونه رقم بزند؟
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در صورتیکه همایش «نقش نوجوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی» بستر شکوفایی نوجوانان را فراهم کرد، این هنر بزرگی است.
وی افزود: این همایش باید بتواند یک همبستگی، هم پوشانی و هم افزایی در راستای نیازمندی نوجوان ها در عرصه های مختلف همچون هنر، ادبیات، مسایل سیاسی و اجتماعی ایجاد کند.
سالک در رابطه با وظیفه مسوولان در برابر این همایش گفت: مسوولان باید بستر رشد و تعالی نوجوانان را از لحاظ قانونی و امکانات دولتی فراهم کنند.
اجتمام ** 1880 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال