پیکر مادر راوی کتابˈ دا ˈ در تهران تشییع شد

تهران بزرگ -ایرنا - مراسم تشییع پیکرسیده شاه پسند حسینی، مادر سیده زهرا حسینی راوی کتاب ˈداˈ با حضور جمعی از شهروندان تهرانی از مقابل منزلش واقع در خیابان وصال شیرازی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، پیکر این مرحومه ساعت 11 امروز(یکشنبه) برروی دستان مردم همیشه در صحنه تهران تشییع و برای خاکسپاری به رزین آباد ایلام منتقل شد تا در زادگاهش آرام گیرد.
سیده شاه پسند حسینی متولد سال 1312 بود که روز گذشته در سن 81 سالگی براثر سکته قلبی در بیمارستان مصطفی خمینی درگذشت و به دیار باقی شتافت.
همسر و یک فرزند سیده شاه پسند حسینی در حفظ شهر خرمشهر از جان خود گذشتند و به درجه شهادت رسیدند و همچنین دو پسر دیگر این مرحومه در دوران دفاع مقدس به درجه جانبازی نایل آمدند.
ˈداˈ نام کتاب روایت خاطرات سیده زهرا حسینی است که در مورد جنگ ایران و عراق و به اهتمام سیده اعظم حسینی نگاشته شده و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.
دا، در زبانکردی به معنی مادر است و زهرا حسینی که خود یکی از کردهای زرین آباد استان ایلام است با انتخاب این عنوان سعی کرده به موضوع مقاومت مادران ایرانی در طول جنگ ایران و عراق بپردازد.
به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، این کتاب مهم ترین و تأثیرگذارترین کتاب در زمینهٔ خاطره نگاری جنگ هشت سالهٔ ایران و عراق محسوب می شود.
تهرام/519/1109/ 699

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال