سامانه اشتراک نشریات کشور راه اندازی شد

تهران- ایرنا- معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه اندازی سامانه اشتراک نشریات کشور با تسهیلات ویژه برای دسترسی آسان و ارزان مردم به نشریات خبرداد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار حوزه رسانه ایرنا از معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد، این سامانه با هدف ارتقاء سطح دانش عمومی وتخصصی جامعه در کنار گسترش فرهنگ مطالعه و همچنین حمایت از سازمان مطبوعات، در جهت تحقق افزایش مراجعه مردم به مطبوعات و استفاده هدفمند از یارانه های دولتی راه اندازی شده است.
شهروندان (اشخاص حقیقی) می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی eshterak.ir و با ثبت نام در این سامانه، نشریه مورد نظر خود را تا سقف 50 درصد تخفیف مشترک شوند و آن را دریافت کنند.
بر اساس این گزارش، تاکنون حدود 100 نشریه (روزنامه، هفته نامه، ماهنامه و...) به عضویت این سامانه درآمده اند که با توجه به کامل شدن سامانه، این تعداد در حال افزایش است. مدیران و صاحبان امتیاز نشریات در صورت تمایل به بهره مندی از تسهیلات پیش بینی شده در این طرح می توانند با یکی از مجریان طرح (اپراتورهای توزیع) قرارداد منعقد کنند و سپس در این سامانه ثبت نام نمایند تا در فهرست نشریات دارای تخفیف قرار گیرند.
بنابراعلام روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، نکته قابل تامل در این طرح، تخفیف 50 درصدی برای مردم و در عوض ارائه کامل پول اشتراک به صاحبان نشریات آن هم قبل از توزیع است. همچنین در صورت انصراف مخاطب از اشتراک یک نشریه، یا توقف انتشار آن، مشترک می تواند مبلغ باقی مانده در حساب اشتراک خود را به نشریه دیگری منتقل کند.
توزیع نشریات در این طرح توسط مجریان بخش خصوصی (اپراتورهای توزیع) که هر یک گروهی از نشریات را پوشش می دهند انجام می شود و همزمان با توسعه در گسترش این فعالیت، مجریان جدید دارای توان و صلاحیت حرفه ای نیز به مجموعه اپراتورهای توزیع اضافه خواهند شد.
فراهنگ(1)**1355**1588

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال