تفاهم نامه همکاری بین مرکز ملی فرش ایران و بنیاد تعاون بسیج امضا شد

تهران - ایرنا - تفاهم نامه همکاری به منظور تقویت و توسعه آموزش و اشتغال در حوزه فرش دستباف بین مرکز ملی فرش ایران، بنیاد تعاون بسیج و موسسه کارآفرینی و اشتغالزایی نگار نصر امضا شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ حمید کارگر سرپرست مرکز ملی فرش ایران در آیین ویژه امضای این تفاهم نامه با تاکید بر نقش ارزشمند فرش دستباف در شرایط اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: فرش دستباف هنر - صنعتی است، بومی و ملی که پراکندگی جغرافیایی و فراگیری قابل توجهی در کشور دارد و دانش فنی و مهارت های آن به خوبی در سطح کشور به چشم می خورد و قابل بهره برداری است.
وی با بیان این که، در حوزه فرش دستباف می توان با آورده و سرمایه ای اندک، اشتغال ایجاد کرد و محصولی با ارزش افزوده بالا پدید آورد تصریح کرد: با نامگذاری امسال به دو صفت اقتصاد و فرهنگ، بهترین شاخصه و نمونه بارز این مساله فرش دستباف است، زیرا هم از وجه اقتصادی بارزی برخوردار است و هم به لحاظ فرهنگی دارای پشتوانه ای غنی است.
کارگر با تاکید بر وجوه اشتغالزایی هنر - صنعت فرش دستباف گفت: استفاده از توانمندی بسیج، فرصتی مغتنم برای توسعه و ترویج فرشبافی در کشور است.
سردار غلامرضا نوشادی رییس هیات مدیره و مدیر عامل بنیاد تعاون بسیج نیز با تاکید بر عملکردهای این بنیاد اظهار داشت: این تفاهم نامه با مرکز ملی فرش ایران رخدادی مطلوب است، به شرط آن که زنجیره کامل باشد و سکوی فروش و بازار دایمی برای فرش دستباف نیز ایجاد شده و گسترش یابد.
وی به شهر تهران به عنوان پایلوت شروع کار در حوزه آموزش فرشبافی و اخذ مهارت مربیگری و مهارت قالیبافی از سازمان فنی و حرفه ای اشاره کرد و افزود: ما امیدواریم با همکاری مرکز ملی فرش ایران بتوانیم این کار را در سایر دستگاه ها تسری و ترویج دهیم.
این تفاهم نامه سه جانبه بین مرکز ملی فرش ایران، بنیاد تعاون بسیج و موسسه کارآفرینی و اشتغالزایی نگار نصر، منعقد شد و مقرر شد آیین نامه اجرایی آن نیز بررسی و تدوین شود.
گفتنی است؛ طی این تفاهم نامه در اولین مرحله، دوره آموزش مربیگری برای 300 نفر و همچنین برای 15 هزار نفر کلاس های آموزشی رایگان فرشبافی برگزار می شود و همچنین نظارت بر روند دوره های آموزشی و اشتغال در این تفاهم نامه مدنظر قرار گرفته است.
اقتصام**1574**1594

انتهای پیام /*

برچسب ها

فرش

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال