صیانت از حقوق مصرف کنندگان؛

تفاهم آموزش فنی و حرفه ای و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان

تهران بزرگ - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای تهران از استیفاء و صیانت از حقوق مصرف کنندگان با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین این اداره کل و انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حمیدرضا خانپور روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تحمیل شرایط از سوی عرضه کنندگان را سبب کاهش عرضه، پایین آمدن کیفیت و افزایش قیمت عنوان کرد.
و ی افزود: هدف از انعقاد این تفاهم نامه، اشاعه فرهنگ رعایت حقوق مصرف کنندگان و تثبیت و تعمیق آن در بین اقشار مختلف جامعه به ویژه تبیین وظایف و تکالیف عرضه کنندگان از اهداف این تفاهم نامه می باشد.
وی نحوه شناسایی و جلوگیری از هرگونه تبانی بین عرضه کنندگان را از آموزش های ارائه شده توسط آموزش فنی و حرفه ای تهران ذکر کرد و اظهار کرد : به دنبال تعامل و ارتباط موثر بین این مجموعه و انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان، آموزش مصادیق حقوق مصرف کنندگان، رضایتمندی مشتری، خدمات پس از فروش از دوره های آموزشی مهارتی می باشد.
مدیرکل آموزش فنی حرفه ای استان تهران با اشاره به ارائه گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای به حامیان حقوق مصرف کنندگان پس از طی دوره، بیان کرد و افزود : ریاست کمیته علمی هر یک از همایش ها و سمینارهای مشترک، برگزاری کارگاه های آموزشی همراه با معرفی کارشناس مربوطه، حمایت معنوی در همایش ها و برنامه های انجمن ملی حمایت، همکاری جهت بستن کنداکتور برنامه ها به تناسب عنوان برنامه به عهده اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران می باشد.
وی مدیریت اجرایی برگزاری همایش ها، سمینارها و کارگاه های آموزشی را از تعهدات انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان برشمرد و گفت : حضور فعال در حوزه فرهنگ سازی رعایت حقوق مصرف کنندگان، مدیریت دبیرخانه شورای سیاستگذاری هر یک از برنامه های موافقت شده، هدایت واحد های تولیدی و خدماتی مرتبط با انجمن جهت حضور در برنامه ها و کارگاه های آموزشی آموزش فنی و حرفه ای از دیگر تعهدات این مجموعه می باشد.
خانپور مدت زمان این تفاهم نامه را تا پایان خرداد ماه سال 1394 عنوان نمود و اظهار کرد : آگاه سازی مصرف کنندگان از طریق رسانه های گروهی و ارتباط جمعی، انتشار نشریه، برگزاری مصاحبه، همایش و تشکیل دوره های آموزشی عمومی و تخصصی از جمله محورهای مشترک با این مجموعه و انجمن ملی مصرف کنندگان برشمرد.
شایان ذکر است آیین انعقاد این تفاهم نامه که در 8 ماده و 17 بند منعقد گردید با حضور سیدمحمد جعفری رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان و حمیدرضا خانپور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران برگزار شد.
تهرام/1109/519/564

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال