چند خبر از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛

جشنواره شعر و خاطره نویسی رضوی برای ایرانیان خارج از کشور

تهران - ایرنا - سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نخستین جشنواره شعر وخاطره نویسی رضوی ویژه ایرانیان خارج از کشور را برگزار می کند.

به گزارش روزیکشنبه خبرنگار معارف ایرنا، این جشنواره با مشارک بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) در اداره کل ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از اول تیر ماه تا شهریور 1393 در حاشیه دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، برگزار می شود.
داوران نخستین جشنواره شعر و خاطره نویسی رضوی برای ایرانیان خارج از کشور را علیرضا قزوه، حجت الاسلام محمد رضا زائری و مهدیه الهی قمشه ای به عهده دارند.
بر اساس این گزارش، جوایز نفرات برتر شامل جوایز نفیس در هر بخش و اعزام به مشهد مقدس همزمان با دهه کرامت خواهد بود و آثار ارسالی در کتابی به چاپ خواهد رسید.
علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی اداره کل امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به نشانی www.iranyad.ir مراجعه کنند.

* نخستین نماز جمعه در مسجد جامع کبود ایروان
پس از گذشت 90 سال برای نخستین بار نماز جمعه در مسجد جامع کبود ایروان در ارمنستان مصادف با روز نیمه شعبان و با حضور جمعی از مسلمانان ایرانی و غیرایرانی برپا شد.
در این مراسم که با استقبال قابل توجهی از سوی ایرانیان مقیم و تنی چند از اتباع سایر کشورها روبرو شد، حجت الاسلام شجعان امام جمعه و جماعت مسجد جامع کبود ایروان طی دو خطبه ضمن اشاره به اولین نماز جمعه برپا شده توسط پیامبر اکرم(ص) به بیان روایتی از حضرت علی(ع) پرداخت و نشانه های انسان متقی را برشمرد و حاضران را به رعایت تقوا دعوت کرد.

* پخش روزانه تلاوت قرآن توسط کریم منصوری از شبکه تلویزیونی نسمه تونس
با برنامه ریزی رایزنی فرهنگی کشورمان در تونس، روزانه یک جزء تلاوت قرآن مجید توسط استاد کریم منصوری از شبکه تلویزیونی نسمه پخش می شود.
صادق رمضانی گل افزانی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس در گفت و گو با مدیر شبکه تلویزیونی و پربیننده نسمه آمادگی کشورمان را برای استمرار همکاری های دو جانبه رسانه ای اعلام کرد.
حامد القروی مدیر شبکه نسمه از جمهوری اسلامی ایران که زمینه پخش سریال یوسف پیامبر(ع) ساخته فرج الله سلحشور را برای این شبکه فراهم کرد، تشکر کرد.
وی با بیان استقبال گسترده مردمی از این سریال از آن بعنوان فیلمی فاخر یاد کرد وآمادگی شبکه اش را برای نمایش فیلم های ایرانی اعلام کرد.
رایزن فرهنگی ایران با اشاره به اینکه آیات تلاوت شده در سریال یوسف(ع) با صدای استاد کریم منصوری بوده است، پیشنهاد پخش تلاوت وی را در این ماه الهی داد که مورد استقبال قرار گرفت وبر این اساس مقرر شد از اول ماه مبارک رمضان وقبل از اذان مغرب هرشب یک جزءاز قرآن کریم تا پایان این ماه با صدای استاد برجسته قرآنی کشورمان آقای کریم منصوری پخش شود.
فراهنگ(1)**1003**1588

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال