مشاور وزیر ارشاد:

حال و روز خود را با نسخه شفابخش صحیفه سجادیه رصد کنیم

تهران - ایرنا - مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما شیعیان وظیفه داریم حال و روز خودمان را با صحیفه سجادیه، این نسخه شفابخش رصد کنیم و ببینیم در چه جایگاهی هستیم.

به گزارش خبرنگار معارف ایرنا، حجت الاسلام حمید ارباب سلیمانی روز سه شنبه در مراسم رونمایی از کتاب معجزنشان (گنجینه صوتی صحیفه سجادیه) با مروری بر تاریخ زندگی امام زین العابدن(ع) گفت: آغاز حیات حضرت سجاد(ع) در زمانی بود که حضرت علی(ع) در جنگ جمل درگیر بودند و این سختی ها تا پایان عمر شریف امام چهارم وجود داشت.
مدیرعامل خبرگزاری شبستان افزود: تحمل مشکلات در آن زمان و آمادگی برای رسیدن به اهداف بزرگ درسی از زندگی امام سجاد(ع) برای تمام شیعیان است.
دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه گفت: صحیفه سجادیه اثری ماندگار پس از قرآن و نهج البلاغه راهی برای امروز و فردای همه شیعیان است و رساله حقوق آن حضرت نیز که در سه محور به بیان رابطه انسان با خود، خدا و دیگران می پردازد، نشان دهنده اوج توجه به مسائل حقوقی است.
وی افزود: در دنیای امروز با توجه به ادعاهای توجه به حقوق بشر، امام سجاد(ع) در رساله حقوق به گونه ای مسائل حقوقی را بیان می کند که حتی برای هر یک از اعضای بدن حقوقی را تعیین می کند.
حجت الاسلام محمدحسین مشکوری مدیر کانون خورشید در این مراسم از صحیفه سجادیه به عنوان تنها کتابی نام برد که سه امام معصوم در تدوین آن نقش داشته اند و افزود: امام صادق(ع) فرمود «این کتاب، فرمایش جد من امام سجاد(ع) است که به دست خط پدرم امام باقر(ع) نوشته شد و من حاضر بودم.»
وی با اشاره به فرازهایی از سخنان بزرگان درباره صحیفه سجادیه، بیست و پنجمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) را گرامی داشت و گفت: امام خمینی(ره) از صحیفه سجادیه به زبور آل محمد(ص) یاد کرده و آن را افتخار شیعه می داند.
مدیر کانون خورشید افزود: رهبر معظم انقلاب نیز از صحیفه سجادیه به کتاب معجزنشان یاد کرده و آن را عصاره تفکرات اهل بیت(ع) دانستند و همچنین آن را از ذخایر معنوی معرفی کرده و از همگان خواستند تا با این کتاب انس بگیرند و در آن تعمق کنند و در اعتکاف ها به این کتاب بپردازند.
وی اضافه کرد: با توجه به تاکید حضرت آیت الله خامنه ای مبنی بر ضرورت انس و تعمق در صحیفه سجادیه، کانون خورشید به عنوان اولین مرکز ترویج رسانه ای معارف غدیر و صحیفه سجادیه، نرم افزاری به نام «کتاب معجزنشان» را تولید کرد.
این پژوهشگر مذهبی در ادامه گفت: این نرم افزار شامل سه لوح فشرده است که متن صحیفه سجادیه به همراه ترجمه و شرح دعاهای آن منتشر شده است.
وی افزود: متن عربی این کتاب را با توجه به نفوذ کلام امام سجاد(ع) از سوی چهار تن از مداحان و مناجات خوان های کشور قرائت شده است که دعاهای اول تا نوزدهم توسط منصور نورایی، دعای بیستم توسط مهدی سلحشور، دعاهای بیست و یکم تا چهل و چهارم با صدای حجت الاسلام حمید نجفی و دعاهای چهل و پنجم تا پنجاه و چهارم با صدای محمدرضا غلامرضازاده قرائت شده است.
به گفته مشکوری متن ترجمه شده آیت الله سید هاشم صفایی بوشهری از صحیفه سجادیه با صدای محمدرضا سرشار در این نرم افزار منتشر شده و شرح و راهنمای دعاها نیز مربوط به حجت الاسلام محمدرضا اعوانی است.
وی تاکید کرد: شخصیت امام سجاد(ع) در میان شیعیان کمتر شناخته شده است در حالی که آن حضرت سخت ترین شرایط را پس از عاشورا و قیام کربلا گذراندند و 35 سال پس از امام حسین(ع) در شدیدترین شرایط اختناق، امامت شیعه را به عهده داشتند.
مشکوری با بیان این که هیچ دوره ای برای شیعه سخت تر از دوران امام چهارم نبوده، افزود: امام زین العابدین در روایتی فرمود که «من در زمانی زندگی می کردم که فقط چهار نفر ما را دوست داشتند» ولی امام در آن زمان به احیای فرهنگ شیعه پرداخته و با زبان کنایه، مطالبی را درباره موضوع های تربیتی، اخلاقی، اجتماعی و سیاسی در قالب دعا کردند که نتیجه آن کتاب صحیفه سجادیه است.
این پژوهشگر مذهبی تاکید کرد: فعالیت های امام سجاد(ع) برای تربیت شیعیان زمینه بالندگی شیعه را در دوران امام باقر و امام صادق (علیهما السلام) فراهم کرد.
میثم ناصری معاون رسانه ای کانون خورشید در مراسم رونمایی از کتاب معجزنشان گفت: این معاونت پژوهش های انجام شده در حوزه های غدیر و صحیفه را به عنوان موضوع های اعتقادی و اخلاقی به محصولات رسانه ای تبدیل می کند تا برای همه مردم قابل استفاده باشد.
وی با بیان این که کتاب معجزنشان در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ارائه خواهد شد، افزود: نسخه های مختلف این نرم افزار شامل پادکست(انتشار مجموعه ای از پرونده های رسانه ای دیجیتال)، مولتی مدیا (چندرسانه ای) و نرم افزارهای ویژه تلفن همراه توزیع می شود.
ناصری افزود: علاقه مندان برای تهیه این نرم افزار همچنین می توانند به دفاتر کانون خورشید در تهران و قم تماس بگیرند و یا برای ثبت سفارش به شماره 3000211050 پیامک بزنند.
وی درباره سایر محصولات این موسسه که در آینده رونمایی خواهد شد، گفت: نرم افزار جامع الغدیر و انیمیشن های غدیری در حوزه کودکان و نوجوانان در عید غدیر رونمایی می شود و تلاش داریم تا با تبلیغ فرهنگ لباس نو در عید غدیر، فرهنگ های غدیری را در میان همه مردم احیا کنیم.
معاون رسانه ای کانون خورشید همچنین گفت: دوره های آموزشی غدیرشناسی از اردیبهشت سال جاری در دانشگاه شریف برای نخبگان برگزار شده و نتایج پژوهش های انجام شده در حوزه غدیر و صحیفه سجادیه با همکاری اپراتورهای تلفن همراه به دست مردم خواهد رسید.
کتاب صوتی معجز نشان امروز (سه شنبه ) در سالروز میلاد امام سجاد(ع) با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خبرگزاری شبستان رونمایی شد.
فراهنگ(3)**1003**1588

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال