مراسم اعتکاف در 20 مسجد ابرکوه برگزار می شود

یزد - ایرنا – رئیس تبلیغات اسلامی ابرکوه از برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در 20 مسجد شهری و روستایی این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام محمد پور قیومی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه امسال مراسم اعتکاف در این شهرستان با برنامه ریزی جامعی برگزار می شود اظهار داشت: مراسم معنوی اعتکاف به صورت مردم محور برگزار میشود.
وی افزود: فضیلت ماه رجب بسیار زیاد است و امسال نیز طبق سنوات گذشته مراسم اعتکاف در شهرستان ابرکوه همزمان با ایام البیض (یعنی روزهای سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم رجب) برگزار می شود.
پور قیومی باتاکید بر اهمیت برگزاری مراسم اعتکاف در ماه رجب گفت: در سال گذشته در این شهرستان حدود یکهزار و200 نفر معتکف بودند که انتظار می رود مراسم اعتکاف امسال با توجه به استقبال جوانان افزون بر 2هزار نفر برسد .
رئیس تبلیغات اسلامی ابرکوه ، اعتکاف را سرمایه ای معنوی برای خودسازی دانست و گفت: تقویت عبودیت مهم ترین اثرات اعتکاف در معتکفان است.
وی همچنین از آغاز ثبت نام از معتکفین در ابرکوه از 13 اردیبهشت ماه به مدت یک هفته خبرداد و تصریح کرد علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت 17 عصر تا 21 شب برای ثبت نام به مسجد جامع مراجعه کنند.
پور قیومی بابیان اینکه به جز مسجد جامع ، 19 مسجد در سطح روستاها و شهر مهردشت ابرکوه پذیرای معتکفین خواهند بود در صورت استقبال مردم مسجد کوثر ابرکوه هم پذیرای معتکفین خواهد بود.ک3
7539/1968

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال