همایش ملی رادار نفوذی به زمین در کرمان آغاز شد

کرمان - ایرنا - همایش ملی و دومین کارگاه تخصصی رادار نفوذی به زمین روز چهارشنبه در دانشکده فنی کرمان آغاز شد.

دبیر همایش در این خصوص به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: موضوع این همایش یک شاخه خاص از ژئوفیزیک و زمین شناسی محسوب می شود.
ˈحجت الله رنجبرˈ افزود: دو سال پیش نخستین کارگاه تخصصی رادار نفوذی به زمین را برگزار کردیم که در آن یکی از اساتید ایتالیایی حضور داشت و پس از اینکه از سوی دانشگاهها و صنایع مختلف دعوتنامه دریافت کردیم تصمیم به برگزاری ˈهمایش ملی و دومین کارگاه تخصصیˈ در این زمینه گرفتیم.
وی گفت: ˈرادار نفوذی به زمینˈ علم نوینی است که کاربردهای بسیار گسترده در بخشهای نظامی، امداد و نجات، عمران، زمین شناسی، اکتشاف معدن، تاسیسات، شهرداری و سایر بخشها مشابه دارد.
دبیر همایش رادار نفوذی به زمین ادامه داد: در این همایش اساتیدی از کشورهای ایتالیا، کانادا و ایران سخنرانیهای مهم و تخصصی را انجام می دهند و کارشناسانی از دانشگاهها و صنایع مختلف مقاله ارائه کرده اند.
وی افزود: برای این همایش 51 چکیده مقاله دریافت کردیم که از 25 مورد آنها درخواست شد مقاله کامل خود را ارسال کنند و در نهایت 15 مقاله از بین آنها برای ارائه به صورت سخنرانی انتخاب شد.
او گفت: از بین 15 مقاله ارائه شده تنها یک مقاله از استان کرمان است و سایر مقالات مربوط به دانشگاههای شاهرود، صنعتی اصفهان، تهران، سازمان زمین شناسی و سایر دانشگاهها و سازمانها است.
رنجبر افزود: همچنین چهار مقاله رسیده به دبیرخانه همایش به صورت پوستر ارائه می شود.
دبیر همایش ملی رادار نفوذی به زمین هدف از برگزاری این همایش را آشنایی سازمانهای مختلف با این علم عنوان و بیان کرد: انتظار داشتیم سازمانهای بیشتری کارشناسان خود را به همایش بفرستند اما با وجود اینکه دعوتنامه برای آنها ارسال شده بود استقبال سازمانها از این همایش کم بود.
وی ادامه داد: همچنین در روزهای پنجشنبه و جمعه کارگاه تخصصی رادار نفوذی به زمین در دو مرحله برگزار می شود که در کارگاه مقدماتی پرفسور ˈلویی جی زانزیˈ از ایتالیا و در کارگاه پیشرفته دکتر ˈالکس نووˈ از کانادا آموزشهای لازم را ارائه می کنند.
او همچنین به برپایی نمایشگاهی در حاشیه این همایش اشاره و بیان کرد: در این چارچوب شرکتهایی که در زمینه ژئوفیزیک فعالیت دارند دستاوردهای خود را ارائه می دهند تا شرکت کنندگان بیشتر با کاربردهای این علم آشنا شوند.ک/3
7443/2624

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال