دهکده مهارت و کارآفرینی در تهران برپا می شود

تهران بزرگ - ایرنا- مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: جشنواره کارآفرینی و گذرهای مهارتی رایگان با برپایی دهکده مهارت در فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود.

ˈحمیدرضا خانپورˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره با مشارکت مراکز دولتی و موسسات کارآموزی آزاد آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری دهکده مهارت و کارآفرینی را ترویج مهارت های محصول محور و معرفی فضای مناسب کسب و کار مهارت های خاص عنوان کرد.
خانپور افزود: با کسب آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای جوانان جویای کار، توانمند می شوند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، تربیت جوانانی با دانش عملی، مهارت و کاربلدی را موجب توسعه کشور دانست.
وی با اشاره به اهداف دولت یازدهم در بسترسازی برای فضای ایجاد کسب و کار گفت: فراگیری آموزش های مهارتی زمینه ساز خروج جوانان و متقاضیان اشتغال از بن بست بیکاری است.
وی با بیان این که در دهکده مهارت در فرهنگسرای اندیشه 25 غرفه برپا می شود، اظهار داشت: در گذرهای مهارتی یاد شده در دهکده مهارت و کارآفرینی، رشته های مکانیک، فناوری اطلاعات، رباتیک و فناوری اطلاعات کودکان، جواهرسازی، فناوری مد آموزش داده می شود.
وی قنادی، تراش کریستال، قالی بافی، تراش سنگ های قیمتی، تعمیر تلفن همراه، جواهرسازی مهره ای، نگهداری گل های آپارتمانی، ورمی کمپوست، رشته معرق و منبت، چرم، گریم کودکان و صنایع دستی را از دیگر رشته های موجود در دهکده مهارت برشمرد.
دهکده مهارت فردا (سه شنبه) گشایش یافته و تا 12 اردیبهشت ماه سال جاری از ساعت 9 الی 20 در فرهنگسرای اندیشه برپا است.
تهرام/7244/ 699

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال