پیکر امام جمعه سنندج تشییع شد

سنندج - ایرنا - پیکر ماموستا ˈحسام الدین مجتهدیˈ، امام جمعه فقید سنندج، صبح روز یکشنبه با حضور باشکوه و گسترده مردم شهرستان سنندج تشییع و در جوار مزاربزرگان و عرفای دینی این شهر واقع در تپه شرف الملک سنندج آرام گرفت.

به گزارش ایرنا، این مراسم با حضور آیت الله ˈسید محمد حسینی شاهرودیˈ نماینده ولی فقیه در کردستان، ˈعبدالمحمد زاهدیˈ استاندار کردستان، نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی، روحانیون، فرماندهان نظامی و انتظامی، مدیران و جمع زیادی از مردم متدین کردستان از مسجد جامع سنندج به سمت تپه شرف الملک این شهر برگزار شد.
بر اساس اطلاعیه ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال امام جمعه سنندج، مراسم بزرگداشت آن مرحوم از ساعت 15 تا 17 امروز (یکشنبه) در صحن جدید مسجد جامع سنندج برگزار خواهد شد.
ماموستا ˈحسام الدین مجتهدیˈ امام جمعه سنندج که از 29 فروردین بر اثر بیماری در بیمارستان طالقانی تهران بستری بود، ظهر روز شنبه درگذشت.
امام جمعه سنندج روز سه شنبه 25 فروردین به دلیل افت فشار خون و خونریزی در دستگاه گوارش در بیمارستان بعثت سنندج بستری شد و در روز جمعه 29 فروردین برای پیگیری روند درمان به بیمارستان طالقانی تهران اعزام و تحت عمل جراحی معده قرار گرفت.
ماموستا مجتهدی که 93 سال سن داشت از سال 83 به عنوان امام جمعه اهل سنت سنندج منصوب شد و از سال 90 نیز به عنوان منتخب مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری حضور داشت.ک/3
533/681

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال