خاطره نویسی و شاعری به سلامت روان کمک می کند

تهران - ایرنا - دانشمندان معتقدند نوشتن خاطرات روزانه و سرودن شعر، تاثیر مثبتی بر کنترل احساسات و غلبه بر ترس، غم و اضطراب دارد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری، مطالعات نشان می دهد، روی کاغذ آوردن خاطرات روزانه یا تجربیات شخصی، فعالیت بخشی از مغز را که مسوول کنترل احساسات است بیشتر می کند.
دانشمندان آمریکایی با بررسی فعالیت مغز 30 نفری که از آنها خواسته شده بود خاطرات غم انگیز خود را روی کاغذ بیاورند، متوجه شدند کیفیت نوشتن خاطرات یا اشعار سروده شده هیچ اهمیتی ندارد و آنچه مهم است تاثیر آنها بر آرام کردن انسان است. به این ترتیب روند نوشتن با دست تاثیر درمانی بر انسان دارد.
محققان امیدوارند این کشف جالب به اصل و اساسی برای یافتن روش جدید درمانی کمک کند که با استفاده از آن بتوان افرادی را که از انواع ترس ها رنج می برند نجات داد، چون نوشتن درباره ترس ها تاثیر بسیار موثری در غلبه بر آنها دارد.
دانشمندان همچنین با اشاره به اینکه بسیاری از نویسندگان بزرگ انسان های بسیار حساسی بوده یا هستند که در اغلب موارد از ناراحتی های روحی رنج می برند، این احتمال را مطرح کرده اند که حس ترس و اضطراب تمایل به نوشتن را در انسان افزایش می دهد.
اجتمام(1) ** 9185 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال