برگزاری آزمون نهایی درس هایی از قرآن با حضور 85 هزار دانش آموز

تهران - ایرنا - آزمون نهایی بیست و دومین دوره مسابقات هفتگی برنامه درسهایی از قرآن فردا (چهارشنبه) با حضور 85 هزار دانش آموز به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

به گزارش روز سه شنبه موسسه ترویج فرهنگ قرآنی مرحله استانی بیست و دومین دوره مسابقات درسهایی از قرآن حجت الاسلام محسن قرائتی از مهر ماه سال گذشته در تمامی استان های کشور و مناطق برگزار شد که بیش از 2 میلیون و 500 هزار دانش آموز در طول 20 هفته در 30 هزار آموزشگاه شرکت داشتند و 60 هزار نفر از فرهنگیان نیز این مدرسه قرآنی را همراهی کردند.
بر اساس این گزارش قرار است فردا برگزیدگان این دوره از مسابقات که از سوی مدارس سراسر کشور معرفی شده اند، به صورت همزمان در مرحله نهایی بیست و دومین دوره مسابقات درس هایی از قرآن شرکت کنند.
موسسه ترویج فرهنگ قرآنی به منظور توجه به اوقات امتحانات نوبت اول دانش آموزان در دی ماه، اقدام به اجرای آزمایشی طرح دو مرحله ای مسابقات در استان های البرز، قم و شهرستان های استان تهران نمود که با رضایت 70 درصدی دانش آموزان روبرو شد.
در این طرح ضمن کم شدن دو هفته از زمان مسابقات، مرحله اول به مدت 10 هفته از 18 مهر تا 21 آذر برگزار شد تا با تعطیلی مسابقه در ایام امتحانات نوبت اول، شرایط مطلوب حضور دانش آموزان در امتحانات فراهم آید و مجددا مسابقه از سوم بهمن تا 22 اسفند ماه به مدت هشت هفته برگزار شد.
سوالات این آزمون از سوی موسسه ترویج فرهنگ قرآنی و از متن کتاب خلاصه 20 برنامه که در اسفند ماه سال 91 بطور رایگان در اختیار دانش آموزان برگزیده قرار گرفته است، در قالب 35 سوال تستی و پنج سوال تکمیلی برای هر مقطع راهنمایی و متوسطه در نظر گرفته شده است.
مسوولان این موسسه به منظور قدردانی از تلاش مسوولان مناطق آموزش و پرورش برای نظارت بر روند اجرای این آزمون از تعدادی مراکز آزمون بازدید خواهند کرد.
اسامی برگزیدگان این مرحله توسط مروجان مسابقات درسهایی از قرآن در آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور، به موسسه ارسال خواهد شد تا با انجام قرعه کشی، جوایز ویژه این دوره از مسابقات به برگزیدگان اهداء شود.
شرکت کنندگان در این مسابقه می توانند اسامی نفرات برتر را پس از اعلام در پایگاه اینترنتی موسسه به نشانی www.TarvijeQuran.com ببینند.
فراهنگ(1)**1003**1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال