جمعی از دانشجویان حزب اسلامی کار با مراجع تقلید دیدار کردند

تهران- ایرنا- جمعی از اعضای سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار با مراجع تقلید قم دیدار کردند.

به گزارش روز شنبه سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار، اعضای این تشکل در دیدار با آیات اعظام موسوی اردبیلی، بیات زنجانی و موسوی تبریزی به بیان دیدگاه های خود پرداختند و با تشریح امید به وجود آمده به واسطه 24 خرداد 92 از رهنمودهای علما و مراجع استفاده کردند.

**آیت الله موسوی اردبیلی: از اصلاح جامعه نباید نا امید شد
آیت الله موسوی اردبیلی در دیدار با دانشجویان حزب اسلامی کار خطاب به آنان گفت: باید مواظب باشید دین را آن گونه که هست فرا بگیرید و با آن آشنا شوید و به کار ببندید نه اینکه هر حرف و فریادی را ولو به نام دین زده شود به منزله دین تلقی کنید. لذا باید تکیه شما بر قرآن و نهج البلاغه و گفتار و سیره ائمه معصومین (علیهم السلام) باشد و آن را محور حرکت های دینی خود قرار دهید. که در این صورت هم راستی و درستی و هم عقلانیت را به همراه خود دارید و هم از کجی ها و دروغ ها فاصله گرفته اید.
مرجعیت دینی با تأکید بر اینکه در فعالیت سیاسی نباید دلسرد شد و باید برای اصلاح جامعه تلاش کرد، بیان کرد: ممکن است فرد یا افرادی بعد از مدتی فعالیت و نتیجه نگرفتن نا امید شده و پشیمان شوند و بگویند چرا اصلا در این کار ها دخالت کردیم چون این کار ها ثمره بخش نبوده است که این ناامیدی درست نیست و این فکر اصلا به جایی نمی رسد بلکه کار سیاسی و اساسا هر کار دیگری زمانی نتیجه می دهد که انسان از پیش آمدهای ناگوار خسته نشود.
وی با تشکر از انسجام و فعالیت های جوانان حاضر و اراده قوی آن ها؛ توفیقات بیشتر حاضران را خواستار شدند.

**آیت ا... موسوی تبریزی: اعتدال فرصتی برای اصلاح کشور
آیت ا... موسوی تبریزی، دبیر کل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در این دیدار با اشاره به وضعیت دانشگاه ها و تحولی که در جامعه به واسطه 24 خرداد 92 به وجود آمده است گفت: ارتباط و تداوم ارتباط میان مراجع و روحانیون با دانشگاهیان می تواند برای جامعه موثر و مفید باشد.
وی تقویت احزاب را برای کشور مفید دانست و گفت: در طول تاریخ ایران تنها در دوره آقای خاتمی وضعیت احزاب در کشور به طور نسبی بهبود پیدا کرد؛ در دوره ایشان مقداری بودجه در اختیار احزاب قرار داده شد اما عده ای با ایشان برخورد بسیار بدی کردند. همه دیدند که بعد از آقای خاتمی با خانه احزاب چه کردند. هم اکنون هم که بحث ایجاد خانه احزاب مطرح می شود عده ای چنان برخوردی می کنند.
این مرجع تقلید با بیان اینکه در سال جدید دولتی بر سر کار قرار دارد که با عقلانیت می خواهد بر کشور حکومت کند اظهارداشت: ان شاء الله موقعیتی فراهم شود تا سیاست به معنای واقعی آن در کشور فراهم شود. معنای درست واقعی سیاست تدبیر است. سیاست به معنای ریاست نیست. در ادبیات قدیم ایران سیاست به معنای واقعی آن وجود داشت.
وی افزود: اعتدال فرصتی را در اختیار کشور و مردم قرار می دهد که نهایت کشور را اصلاح کند. در طول هشت سال گذشته عده ای از فعالین سیاسی ادعا می کردند که به جای مردم باید تصمیم بگیرند.خوشبختانه این فهم امسال در میان مردم به وجود آمده است که راجع به سرنوشت خود تصمیم بگیرند. اینکه شما جوانان چنین فعالیت می کنید نکته خوبی است.
آیت الله موسوی تبریزی با تاکید بر اینکه انقلاب برای همه است گفت: واقعیت این است که نمی خواهند کشور به سمت توسعه حرکت کند به نوعی خودشان را صاحب انقلاب می دانند و می خواهند به جای مردم تصمیم بگیرند.
وی بیان اینکه مردم سال گذشته نشان دادند که برای تعیین سرنوشت خودشان حساس هستند بیان کرد: برخی از باز شدن خانه احزاب وحشت دارند چرا که وجود احزاب و باز بودن این خانه را برای خود مانعی تصور می کنند چنانکه در 8 سال گذشته از هر شیوه ای برای نابودی خانه احزاب بهره گرفتند تا بر قدرت خود بیفزایند.
وی در پایان سخنان خود سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار را تشکیلاتی منظم و روند حرکت این تشکل را مثبت معرفی کردند و به اعضای سازمان به دلیل نقش موثر آن ها در انتخابات سال 92 تبریک گفت.

**آیت الله بیات زنجانی: نباید گروهی خود را مالک همه چیز بداند
حضرت آیت الله بیات زنجانی در دیدار با این دانشجویان به انحصارطلبی و خود محور بینی موجود در برخی جریانات سیاسی اشاره کرد و گفت: نباید گروهی خود را مالک همه چیز بداند؛ تمام مردم در طول بیش از سی سال گذشته برای کشور زحمت کشیده اند.
وی افزود: اگر آزادی و استقلال در کشور حاکم شده است، حاصل مجاهدت همه مردم است نه یک بخش خاص. کسی هم نمی تواند همه چیز را به نام خود و گروه خود ثبت کند.
این مرجع تقلید در خصوص اقدام علمای سیستان و بلوچستان در فراهم آوردن مقدمات آزادی مرزبانان گفت: ما امروز در جامعه نیازمند حسن ظن و وحدت هستیم؛ اگر ما به همه به عنوان ایرانی دارای حق شهروندی نگاه کنیم و به آن ها بها بدهیم، دیگر دشمن نمی تواند وحدت ما را از میان بردارد.
آیت الله بیات زنجانی در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات وزیر علوم و وضعیت دانشگاه ها بیان کرد: اقدامات وزیر علوم را مثبت و وضعیت دانشگاه ها را بهتر از گذشته ارزیابی می کنم؛ معتقدم در سال آتی شاهد پیشرفت و فعال تر شدن دانشگاه ها خواهیم بود.
وی افزود: در اثر رفتارهای اشتباه گذشته دنیا فکر می کرد که ما با عقلانیت و تدبیر رفتار نمی کنیم و بیشتر شعار، فحش و ناسزا می دهیم در حالی که جوهره انقلاب اسلامی این نیست، جوهره انقلاب اسلامی در عین آزادی و تدبیر است.
این مرجع تقلید در پاسخ به سوال دیگری در خصوص برخوردهای مجلس با وزیر ارشاد به دلیل دیدار با آقای خاتمی و برخوردهایی از این دست با وزرای دولت یازدهم اظهارداشت: دیدار وزیر ارشاد با آقای خاتمی کار خوبی بود چرا که آقای خاتمی جزو ذخایر ملی ما است؛ نمایندگان مجلس باید در حرف و سخن خود دقت کنند.
وی ادامه داد: واقعیت این است که مجموعه رفتار آقایان در دولت موجب شده که فشار ها کم و امید به باز شدن بیشتر فضا و منطقی شدن رفتار ها بیشتر از گذشته شود.
فراهنگ**9303 ** 1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال