مدیر کل شیلات گلستان خبر داد:

پیش بینی تولید 50 تن ماهی قزل آلا در قفس در سد گلستان

تهران - ایرنا - مدیر کل شیلات استان گلستان از پیش بینی تولید 50 تن ماهی قزل آلا در قفس در سد گلستان خبر داد.

به گزارش ایرنا از سازمان شیلات ایران، علی اکبر پاسندی گفت: هزینه تولید ماهی قزل آلا در قفس نسبت به استخرهای بتنی حدود 25 درصد کمتر می باشد.
وی با اشاره به توجیه اقتصادی این طرح، افزود: پرورش ماهی در قفس یک طرح کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد و در هر مترمربع 23 کیلوگرم ماهی قزل آلا تولید می شود، در حالی که در استخرهای بنتی در هر مترمربع 15 کیلوگرم ماهی تولید می شود.
به گفته وی، تولید ماهی در قفس نسبت به استخرهای بتنی در واحد سطح 30 درصد رشد دارد.
پاسندی با بیان مزیت های پرورش ماهی قزل آلا در قفس، تصریح کرد: ساده بودن سازه، عدم نیاز به سیستم اکسیژن دهی، استفاده از آب کشاورزی پشت سدها در زمان غیر زراعی از مزایای اجرای این طرح می باشد.
وی افزود: این طرح در سال گذشته برای اولین بار در استان اجرا شد و بیش از 10 تن ماهی برداشت شد و امسال نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.
مدیرکل شیلات گلستان خاطرنشان کرد: پرورش ماهی در قفس یکی از شیوه های نوین پرورش ماهی می باشد و در استان ظرفیت های زیادی در این زمینه وجود دارد.
وی افزود: علاوه بر سد گلستان، در سدهای بوستان، وشمگیر و کبودوال ظرفیت های خوبی برای پرورش ماهی قزل آلا در قفس وجود دارد.
پاسندی یادآور شد: اجرای این طرح ها اشتغال پایدار را برای دانش آموختگان این رشته فراهم می کند و فرصت مناسبی برای اشتغال زایی بومیان منطقه ایجاد می کند.
وی افزود: در سال آینده به عنوان پایلوت انواع ماهیان کپور را در قفس پشت سدهای استان تولید خواهیم کرد.
اقتصام(1)9186**1594

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال