دومین پیست اسکی همدان افتتاح شد

همدان- ایرنا- پیست اسکی ارسباران به عنوان دومین پیست اسکی همدان در قله ارسباران همدان با حضور مسوولان کشوری و استانی افتتاح شد.

به گزارش ایرنا رییس هیات مدیره دهکده تفریحی، فرهنگی، ورزشی گنجنامه همدان روز جمعه در آیین افتتاحیه پیست اسکی ارسباران گفت: با احدث دهکده گنجنامه 260 شغل ایجاد و پنج هکتار به فضای سبز منطقه اضافه شد .
سعید ترابیان افزود:این طرح با 400 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی و 60 میلیارد ریال تسهیلات بانکی راه اندای شده است.
وی بیان داشت: مهمترین دستاورد دهکده تفریحی توریستی گنجنامه ، نشان دادن نمادی به سایر سرمایه گذران بود تا بدانند در همدان نیز می توان فعالیت کرد .
ترابیان ادامه داد:برای ساخت این پیست 40 بحران را پشت سر گذاشتم که اگر در هر یک از آنان کم دقتی کرده بودیم طرح به تعطیلی می رسید.
این فعال عرصه گردشگری بیان کرد: نباید هیچ فرصتی را برای توسعه و پیشرفت از دست داد و حضور استاندار کنونی برای سرمایه گذران در استان همدان فرصتی است که باید از آن استفاده کرد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان هم در این آیین بیان داشت: یکی از مبانی طرح آمایش سرزمین استان همدان توسعه ورزش اسکی و کوهنوردی است و فعالیت های مختلفی از سال 1388 در این حوزه در استان همدان انجام شده است.
سید عبدی افتخاری افزود: در سال 88 پناهگاه های زمستانی مخصوص اسکی بازان و کوهنوردان در سه منطقه صاحب الزمان در همدان ، کرکس در اسدآباد و مجموعه میدان میشان شهر همدان ترمیم و بازسازی شد.
وی ادامه داد: احداث پناهگاه کلاغ لان این شهرستان نیز با ظرفیت 400 نفر آغاز و در سال 93 به بهره برداری خواهد رسید که کمپینگ تیم های ملی خواهد شد.
این مقام مسوول اظهارکرد: در استان همدان در حوزه ورزش اسکی می توانیم 20 پیست استاندارد داشته باشیم و پیست تاریک دره با ظرفیت سه هزار نفر توانسته است استانداردهای بین المللی را دریافت کند.
افتخاری گفت: نزدیکی استان همدان به پایتخت می تواند فرصت بی نظیری باشد تا علاقه مندان اسکی در روزهای تعطیل به استان همدان بیایند زیرا فاصله همدان تا تهران زمان کمتری نسبت به رفتن به پیست دیزین خواهد داشت.
پیست اسکی ارسباران دارای 500 متر طول و 400 متر ˈتلسیˈ است و از برترین پیست های ایران برای آموزش و برگزاری مسابقات حرفه ای اسکی است.ک/2
7532/551 /679

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال