بازتاب زندگی شهید چمران در صحنه نمایش به قلم ایوب آقاخانی

تهران - ایرنا - ایوب آقاخانی نمایشنامه نویس، بازیگر و کارگردان کشور در حال نگارش فرازهایی از زندگی شهید چمران در قالب نمایشنامه ای با نام تکه های سنگین سرب است.

ایوب آقاخانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار تئاتر ایرنا با بیان آنکه یکی از اصلی ترین دغدغه های زندگی من و وسوسه اصلی برای ورود به دنیای تئاتر، نوشتن، مطالعه و تحقیق بود، افزود: این روزها در حال مطالعه و تحقیق و نگارش نمایشنامه ای به نام تکه های سنگین سرب درباره بخشی از زندگی و شخصیت شهید مصطفی چمران هستم.
وی ادامه داد: با مطالعه زندگی، شخصیت، روحیات و فعالیت های علمی و خدماتی که این شخصیت تاثیرگذار در تاریخ معاصر و جنگ تحمیلی داشته متوجه وجود نکاتی ظریف و در عین حال تاثیر گذار در وجود این چهره ملی و فرهنگی شدم که ناخودآگاه ذهن من را به سمت پیچیدگی های یک شخصیت دراماتیک در وجود وی کشاند و همین مساله باعث شد تا کار نگارش این نمایشنامه را آغاز کنم.
آقاخانی که این روزها نمایش شمعدانی ها را در قالب نویسنده و کارگردان اثر در تالار حافظ به صحنه دارد با بیان آنکه چندی پیش و در جریان جشنواره فیلم فجر به تماشای فیلم چ با محور دو روز از زندگی شهید چمران به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا نشستم گفت: این اثر سینمایی به دلیل ظرف زمانی محدودی که برای روایت قصه خود اتخاب کرده است نتواسته آنگونه که باید به بازتاب ویژگی های منحصر به فرد شخصیتی و ظرافت های روحی و روانی شهید چمران بپردازد.
وی افزود: از سوی دیگر نمایشنامه تکه های سنگین سرب یک اثر زنانه است که همین مساله می تواند ویژگی های این اثر نمایشی را افزایش دهد و امیدوارم کار نگارش نهانی آن تا نیمه های بهار به اتمام برسد.
این مدرس دانشگاه درباره منابع مطالعاتی و تحقیقاتی برای نگارش این نمایشنامه گفت: در کنار آثار به چاپ رسیده درباره شهید چمران سعی کردن به شکل میدانی نیز تحقیقاتی را انجام دهم و حاصل این کارها را در قامت نمایشنامه تکه های سنگین سرب به کار بردم.
فراهنگ(4)**9266**1588

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال