وزنه برداران نوجوان ایران قهرمان آسیا شدند

تهران - ایرنا - وزنه برداران نوجوان فوق سنگین ایران به 6 مدال نقره و برنز دست یافتند تا تیم کشورمان عنوان قهرمانی شانزدهمین دوره مسابقات وزنه برداری نوجوانان آسیا در تایلند را از آن خود کند.

به گزارش ایرنا از فدراسیون وزنه برداری، در آخرین روز شانزدهمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان آسیا در تایلند، مهرشاد محمودی و سعید رضازاده در گروه ˈآˈ دسته فوق سنگین به رقابت با وانگ لی از چین و چهار وزنه بردار فوق سنگین دیگر رفتند تا تکلیف قهرمان این دوره مشخص شود.
در این دسته، نماینده چین سه بار متوالی در مهار وزنه های 130 و 133 کیلوگرم ناموفق عمل کرد تا از صحنه رقابت ها کنار برود و قهرمانی تیم نوجوانان ایران را مسجل کند.
در حرکت یک ضرب دسته فوق سنگین، سلیم خان ابوباکاروف از قزاقستان با مهار وزنه 160 کیلوگرمی به مدال طلا دست یافت و محمودی و رضازاده نیز مدال های نقره و برنز این حرکت را کسب کردند.
در حرکت دوضرب هم نماینده قزاقستان با مهار وزنه 190 کیلوگرمی، مدال طلای دیگری را کسب کرد و مهرشاد مومنی و سعید رضازاده به ترتیب دوم و سوم شدند.
با این اوصاف، تیم وزنه برداری نوجوانان کشورمان عنوان قهرمانی این رقابت ها در تایلند را از آن خود کرد.
رده بندی نفرات برتر دسته فوق سنگین:
1 - سلیم خان ابوباکاروف (قزاقستان): یکضرب 160، دوضرب 190، مجموع 350 کیلوگرم.
2 - مهرشاد محمودی (ایران): یکضرب 142، دوضرب 183، مجموع 325 کیلوگرم.
3 - سعید رضازاده (ایران): یکضرب 140، دوضرب 183، مجموع 323 کیلوگرم.
در نهایت تیم وزنه برداری نوجوانان ایران با کسب شش مدال طلا، شش نقره، پنج برنز و 579 امتیاز، جام قهرمانی آسیا را به دست آورد. چین با 547 امتیاز نایب قهرمان شد و تایلند با 493 امتیاز بر سکوی سوم قرار گرفت.
اسامی مدال آوران کشورمان از این قرار است:
مهدی فروتن در دسته 62 کیلوگرم (مدال برنز یکضرب)، کیانوش باقری در دسته 69 کیلوگرم (دو مدال طلای دوضرب و مجموع)، رامین ولی پور در دسته 77 کیلوگرم (یک مدال طلای یکضرب و یک نقره مجموع)، رضا بیرالوند در دسته 85 کیلوگرم (سه مدال طلا)، سیدمصطفی خلیلی در دسته 94 کیلوگرم (مدال برنز یکضرب، نقره دوضرب و نقره مجموع)، سعید رضازاده در دسته فوق سنگین (مدال برنز یکضرب، نقره دوضرب و برنز مجموع) و مهرشاد محمودی در دسته فوق سنگین (مدال نقره یکضرب، برنز دوضرب و نقره مجموع)
رده بندی تیمی شانزدهمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان آسیا، از این قرار است:
1 - ایران با 578 امتیاز (قهرمان)
2 - چین با 547 امتیاز (نایب قهرمان)
3 - تایلند با 493 امتیاز
4 - هندوستان با 446 امتیاز
5 - کره جنوبی با 440 امتیاز
ورزشی (1). ** 3783 ** 1589

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال