بعیدی نژاد در گفت و گو با ایرنا:

مذاکرات کارشناسی با 1+5 پایان یافت/ نتیجه به مدیران سیاسی ارائه می شود

تهران - ایرنا - رییس هیات کارشناسی مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 پس از سه روز گفت و گوی جدی و فشرده، ظهر امروز پایان یافت.

حمید بعیدی نژاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا پس از پایان این مذاکرات افزود: این مذاکرات تا امروز به طول انجامید و با جمع بندی مذاکرات، پایان یافت.
وی تصریح کرد: گزارش نشست کارشناسان به معاونان سیاسی گزارش می شود.
بعیدی نژاد این دور از گفت و گوها را جدی و محتوایی بیان کرد و اظهار داشت: همه طرف ها این جلسات را مفید ارزیابی می کنند.
هیات کارشناسی جمهوری اسلامی ایران به ریاست حمید بعیدی نژاد و هیات کارشناسی 1+5 به ریاست استفان کلمنت دستیار ویژه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از روز چهارشنبه در وین به منظور انجام مباحث مقدماتی کارشناسی و درباره راه حل جامع و نهایی با یکدیگر مذاکره کردند.
به گفته سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه موضوعات غنی سازی، راکتور آب سنگین اراک و همکاری های هسته ای در دستور کار مذاکرات طرفین قرار داشته است.
قرار است دور بعدی مذاکرات ایران و 1+5 به ریاست محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از 17 تا 19 مارس (26 تا 29 اسفندماه جاری) در وین اتریش برگزار شود.
طرفین در دور جدید گفت و گوهای خود که چارچوب آن را در مذاکرات 28 بهمن ماه تا اول اسفندماه جاری تعیین کرده اند، برای رسیدن به راه حل نهایی مذاکره می کنند.
سیام(4)1572*1429 ** 1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال