توقیف هالیوودی یک کشتی!

بیروت – ایرنا – گزارشگر امور احزاب روزنامه صهیونیستی « یدیعوت آحرونوت» گفت که حتی «آرنون ملتشن» کارگردانی که میزبان خانواده «بنیامین نتانیاهو» درشهرسینمایی هالیوود بود، سناریوی توقیف کشتی حامل سلاح را باور نکرد و از آنها پرسید،«راستی چرا خبر این گونه منتشر شد، کشتی واقعا خیلی با سواحل اسراییل فاصله داشت؟»

به گزارش ایرنا به نقل از شماره روز جمعه روزنامه لبنانی السفیر، «سیما کیدمون» تاکید کرد که این یک «موفقیت هالیوودی» به ویژه بعد از عرض اندام نتانیاهو در نشست سه شنبه گذشته لابی صهیونیست ها (ایپک) در آمریکا برای به گفته خودش نشان دادن چهره واقعی ایران بود.
وی افزود: ما هنوز به این اقدام مشکوک هستیم، درست روز و ساعتی نظامیان اسراییلی وارد کشتی شدند که همان موقع نخست وزیر اسراییل در شهرک سینمایی هالیوود بود، چه پشت پرده ای مناسب این دو اقدام همزمان است؟
رژیم صهیونیستی مدعی شده است که با همکاری آمریکا کشتی (کلوس سی) با پرچم پاناما و 17خدمه از کشورهای مختلف را در 1500 کیلومتری سواحل فلسطین اشغالی و در آب های بین المللی بین سودان و اریتره توقیف کرده که در آن تعدادی موشک ساخت سوریه وجود داشته است.
این رژیم سناریوی خود را اینگونه تشریح می کند که این موشک ها از سوریه به ایران فرستاده شده، در بندرعباس بارگیری و با عبور از خلیج فارس به عراق رفته و آنجا استتار و سپس راهی سودان شده تا از طریق صحرای سینا به نوار غزه فرستاده شود.
رژیم صهیونیستی که تمام ادعاهایش در این سناریوی هالیوودی ضدونقیض و پر از ابهام است، به عنوان نمونه یکبار گفت که این سلاح ها برای حماس و جهاد اسلامی فرستاده شده و برد آنها 100 و 200 کیلومتر است و با تصحیح این ادعای غیرقابل باور اعلام کرد که این موشک ها 90 کیلومتر برد داشته و تنها برای جهاد اسلامی ارسال شده اند.
این رژیم مدعی شده است که ناخدای این کشتی اهل ترکیه است و او هم مانند بقیه دیگر خدمه از وجود سلاح ها اظهار بی اطلاعی کرده است.
«عمیر ربابورت» یک گزارشگر نظامی صهیونیستی هم گفته است که هدف این عملیات
«کشف ایران» بود تا به جهان غرب بفهمانیم که این ایران است اما یک تلاش عمیقا ناکام و شکست خورده از کار درآمد.
وی یادآور شد: «موشیه یعالون» وزیر دفاع (جنگ) اسراییل چند هفته قبل در اجلاس امنیتی مونیخ با چشمان خود دیده بود که چگونه بزرگان جهان با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران گفت وگو می کنند و بعد از آن به همه دستگاه های امنیتی دستور داده شد برای یافتن یک دلیل علیه ایران بگردند تا شرایط پیش آمده را بتوان تغییر داد.
درهمین حال شبکه خبری «المیادین» گزارش داد که کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که عملیات توقیف کشتی سلاح به موفقیت تبلیغاتی مورد نظر اسراییل دست نیافته است.
این کانال تلویزیونی با بیان اینکه اسراییل از چند هفته قبل با آمریکا در این زمینه همکاری و هماهنگی کرده است، افزود: محافل رسانه ای در جهان هیچ توجه ویژه ای به این عملیات نکرده اند.
ژنرال بازنشسته لبنانی «امین حطیط» و کارشناس مسائل نظامی و راهبردی هم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بیروت گفته بود که این سناریو را جدی نگیرید، در دنیا هم هیچ طرفی آن را جدی نمی گیرد.
خاورم**1324

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال