مسوولان استانی و شهری در کرج نهال کاشتند

کرج - ایرنا- به مناسبت هفته درختکاری در آیینی با حضور نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج و مسوولان شهری روز پنج شنبه در کمربند سبز شمال غربی کرج نهال کاشته شد.

به گزارش ایرنا، با کاشت نهال توسط حجت الاسلام و المسلمین ˈسیدمحمد مهدی حسینی همدانیˈ نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج، عملیات احداث کمربندی سبز شمال غربی کرج در منطقه باغستان آغاز شد.
به گزارش ایرنا، این کمربند سبز بخش عمده اراضی شمال غرب کلانشهر کرج را در برمی گیرد که چندین هکتار از این اراضی با کاشت انواع گل و گیاه و درخت به منطقه سبز تبدیل خواهد شد.
مسوولان شهری از جمله سازمان پارکها و فضای سبز کرج درصدد هستند فاز نخست این طرح را تا قبل از سال جدید اجرا کنند.
برگزاری این مراسم همزمان با ادامه اجرای طرح کمربند سبز شهر کرج در قالب طرح جامع این شهر بود که با استقبال بی نظیر مسوولان و شهروندان مواجه شد.
شهروندان از جای جای شهر خود را به این مراسم رسانده بودند تا حتی یک اصله درخت بکارند و برای خود باقیات و صالحات برجای گذارند.
علاقه مندی کودکان و نوجوانان برای کاشت درخت بسیار حائز اهمیت بود و همراه با ˈباغبون باشیˈ اولین شخصیت آموزشی ترویجی فضای سبز کشور، اقدام به کاشت درخت کردند و عکسهای یادگاری انداختند.
در مراسم مذکور هریک از مسئولان به یادگار یک و چند اصله نهال کاشتند اما در حاشیه این مراسم بازار نامگذاری بر درختان بسیار داغ بود.
درختی که به دستان حجت الاسلام حسینی همدانی امام جمعه کرج کاشته شد، عنوان ˈدرخت ولایتˈ نام گرفت.
همچنین فرماندهان سپاه در این مراسم حضور داشتند و پنج نهال به یاد پنج شهید شاخص استان البرز و کرج غرس کردند.
حضور انجمن های مختلف در حوزه فضای سبز و طبیعت دوستان نیز بر شور درختکاری مراسم امروز افزوده بود.ک/2
7410

انتهای پیام /*

برچسب ها

داخلی

کرج

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال