همایش ملی اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد خمینی شهر برگزار شد

اصفهان- ایرنا- نخستین همایش ملی اقتصاد مقاومتی، روز دوشنبه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این همایش استادان، دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه های مختلف کشور، مقالات علمی خود را در باره اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی ارائه کردند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر به ایرنا گفت: این همایش به مناسبت ˈسال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادیˈ و با توجه به منویات و سیاست های رهبر معظم انقلاب در باره اقتصاد مقاومتی و با هدف بررسی روشهای تحقق این اقتصاد در کشور برگزار شد.
«مهران مجلسی» افزود: 52 عنوان مقاله به دبیرخانه این همایش رسیده بود که از میان آنها 30 مقاله به صورت سخنرانی و 18بقیه به صورت پوستر ارائه شد.
وی تصریح کرد: در مقالات ارائه شده بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مبتنی بر خصوصی سازی بعنوان یکی از ارکان پیاده سازی و تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید شد.
به گزارش ایرنا، محورهای این همایش شامل تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی، راهبردهای اقتصاد مقاومتی، فرصت ها و تهدیدها، زیرساخت های فرهنگی، اجتماعی و تاریخی لازم برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی، تجربیات و دستاوردهای دیگر کشورها در اقتصاد مقاومتی و نقش اقتصاد دانش بنیان در دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی است.
اقتصاد مقاومتی، عبور از تحریمها و تنگناهای اقتصادی، سیاستگذاری های اقتصادی و جایگاه آن در اقتصاد مقاومتی، اقتصاد مقاومتی و مدیریت درآمدهای نفتی، اقتصاد مقاومتی و تعاملات منطقه ای و بین المللی، اقتصاد مقاومتی و تحقق اهداف سند چشم انداز 20 ساله، اصلاح نظام اداری و ساختارهای مدیریت کشور برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی از دیگر محورهای این همایش ملی اعلام شده است.
دانشگاه آزاد خمینی شهر دارای حدود هشت هزار دانشجو است.
ت/7148/ 607

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال