در راستای حمایت از الگوی مد و لباس ایرانی- اسلامی؛

گذرهای مهارتی رایگان درسومین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر برگزار می شود

تهران بزرگ - ایرنا- مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان تهران از برگزاری گذرهای مهارتی رایگان و نمایشگاه دستاورد کارآموزان رشته فناوری مد (خیاطی) در سومین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در راستای حمایت از سبک زندگی ایرانی و اسلامی خبر داد.

ˈحمیدرضا خانپورˈ با اشاره به برگزاری جشنواره مد و لباس فجر گفت: توسعه صنعت پوشاک با ارایه الگوی اسلامی ایرانی و فراهم نمودن فضای کار آفرینی وکسب و کار در گروه های مرتبط صنعتی و صادرات از جمله اهداف این جشنواره است.
وی گفت: این نمایشگاه و گذر مهارتی در راستای تحقق شعار هر تهرانی یک مهارت با همکاری معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ودبیرخانه ملی مد ولباس کشور برپا می شود.
خانپور شناسایی استعداد و خلاقیت های نو در زمینه پوشاک اسلامی ایرانی را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره دانست.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران بیان کرد: این جشنواره در 7 بخش مسابقه، نمایش شامل: طراحی لباس بانوان، آقایان، کودکان، لباس مدارس، بخش علمی، بخش دانشگاهی ارائه مقاله، پایان نامه، طراحی لباس دانشجویان، نشست های آموزشی، بخش فروش، بخش استان ها، بخش سازمان ها و موسسات خصوصی، بخش صنعت و تکنولوژی های نوین و بخش فرهنگی و هنری است.
خانپور گفت: شرکت در جشنواره مد و لباس فجر را برای تمامی طراحان، تولیدکنندگان، عرضه کنندگان و فرهیخته گان آزاد است.
وی افزود: در این جشنواره بین المللی که با حضور نمایندگان کشورهای خارجی برگزار می شود علاوه بر معرفی توانمندیهای مجموعه آموزش فنی و حرفه ای در رشته طراحی و دوخت و صنایع دستی، حرفه ها به صورت آموزش کارگاهی و رایگان به بازدیدکنندگان ارائه و زمینه آشنایی بیش از پیش با فرهنگ کار و مهارت آموزی و ایجاد اشتغال مولد و پایدار فراهم می شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: این نمایشگاه فرصت خوبی برای افزایش تعامل فرهنگی و علمی میان کشورها است و شرکت کنندگان با دانش روز دنیا و آداب و سنن ملل مختلف آشنا می شوند.
وی اظهار داشت: سومین نمایشگاه بین المللی مد و لباس فجر به مدت 9 روز از تاریخ 15 اسفند ماه سال جاری در مصلای تهران برگزار می شود و علاقمندان می توانند برای شرکت در این جشنواره با شماره 66714042 تماس و یا به آدرس خیابان انقلاب، چهارراه کالج، خیابان حافظ، پایین تر از پمپ بنزین، کوچه هلال احمر، پلاک 6، دبیرخانه سومین جشنواره مد و لباس فجر مراجعه کنند.
تهرام/7244/ 699

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال