گروه گردانیه و نگرش تازه در اجرای موسیقی

تهران - ایرنا امیر ذاکر سرپرست گروه گردانیه گفت: با نگرش تازه به موسیقی ایرانی و دوری از تکرار نسل گذشته موسیقی در جشنواره فجر به صحنه خواهیم رفت .

امیر ذاکر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود :هم اکنون در حال تمرین برای برگزاری کنسرت هستیم و قرار است به همراه گروه در بخش رقابتی موسیقی ایرانی بیست و نهمین جشنواره موسیقی فجر و در بخش رقابتی به صحنه رویم.
وی ادامه داد : در این کنسرت قطعاتی در دستگاه نوا اجرا می کنیم و یک روش دیگر در دستگاه شور داریم اما بیشتر قطعات در دستگاه نوا است.
این نوازنده افزود : همچنین این کنسرت شامل یک بخش 45 دقیقه ای است که امیدواریم این اجرا مورد قبول مخاطبان و داوران جشنواره قرار گیرد.
ذاکر تاکید کرد: در این کنسرت هفت قطعه توسط اعضای گروه اجرا می شود که شامل پیش درآمد، چهارمضراب گروهی نوا، تصنیف می سوزم و می سازم، ترک جانان، تصنیف بی نشان عشق و.... است.
وی خاطر نشان کرد :همچنین در این کنسرت تمامی قطعات کنسرت توسط من آهنگسازی و تنظیم شده است.
نوازنده کمانچه گروه گرداینه خاطرنشان کرد : در این کنسرت صادق ربانی (تار)، مریم فولادی (تار)، مهران خانزاده (عود)، فاطمه سید محمد (تنبک)، جواد رستمی (نی)، محمود باقری (خواننده)، هادی پدرام به عنوان نوازنده ساز (سنتور) ایفای نقش خواهند کرد .
وی با بیان اینکه جشنواره موسیقی فجر فضای مناسبی را برای معرفی گروه های جوان موسیقی مهیا می سازد افزود : ما برای حضور در جشنواره تمرینات متعددی را از تیرماه سال جاری آغاز کرده ایم .
گروه گردانیه به سرپرستی امیرذاکر 29 بهمن ماه ساعت 19 در برج آزادی به صحنه خواهد رفت .
بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر تا 1 اسفندماه ادامه دارد .
فراهنگ (4) ** 9252 ** 1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال