آخوندی: واحدهای مسکونی مناسب در کاهش مصرف انرژی بسیار تاثیرگذارند

تهران – ایرنا – وزیر راه و شهرسازی گفت: طراحی واحدهای مسکونی مناسب در کشور در کاهش مصرف انرژی و استفاده بهینه از سوخت بسیار تاثیرگذار است.

عباس آخوندی روز شنبه در حاشیه کارگاه تخصصی شهرهای جوان – بهینه سازی مصرف انرژی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در ایران 40 درصد انرژی کشور در واحدهای تجاری و مسکونی به مصرف می رسد و انجام برخی صرفه جویی ها در این بخش ضروری است.
وی بر استفاده بهینه مصرف سوخت در شهرهای جدید تاکید و ابراز امیدواری کرد با تداوم همکاریهای ایران و اساتید دانشکده فنی برلین و مدیریت شهرهای جدید مصرف انرژی در کشور کاهش پیدا کند.
وزیر راه وشهرسازی گفت: بدون شک همزمان با اجرای هدفمندی یارانه ها، بهبود مدیریت شهری و ایجاد ظرفیت در شهرداری های کشور شاهد روند کاهش مصرف انرژی در ساختمانهای کشور خواهیم بود.
آخوندی اظهار داشت: همزمان با اجرای هدفمندی یارانه ها، بهینه سازی مصرف انرژی و کنترل تقاضای انرژی در کشور به صرفه جویی ما کمک خواهد کرد.
وی همکاری اساتید دانشگاه فنی برلین با مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی را مهم ارزیابی کرد و گفت: المانی ها در طراحی و ساخت واحدهای مسکونی مناسب تجارب زیادی دارند که می تواند در شهرسازی و حوزه حمل و نقل شهرها مورد استفاده قرار گیرد.
وی با بیان اینکه مبادله علمی بین اندیشمندان به رشد و توسعه علم در جهان کمک کرده است، گفت: حضور یک گروه از کارشناسان و اساتید دانشکده فنی برلین رویکرد بسیار مثبتی است که باید از آن به نحوه مناسبی استفاده کرد.
وزیر راه و شهرسازی در پایان افزود: از سال های پیش زمینه همکاری در این حوزه با آلمانی ها فراهم شده بود ولی مدتی بود این همکاری متوقف مانده بود اما مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و دانشگاه برلین آلمان تصمیم گرفتند همکاری ها را در این زمینه ادامه دهند.
اقتصام(3)1108 **1561

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال