امام جمعه موقت مشهد:عامل مهم در سرنگونی نظام ستمشاهی، احساس وظیفه شرعی بود

مشهد - ایرنا - امام جمعه موقت مشهد گفت: یکی ازعوامل مهم پیروزی انقلاب و سرنگونی نظامی ستمشاهی، احساس وظیفه شرعی مردم دربرقراری حکومت الهی بود.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام محمد باقر فرزانه جمعه شب در مراسمی که به مناسبت دهه مبارک فجر در رواق امام خمینی (ره) حرم منور رضوی برگزار شد، افزود: در راس کسانی که برای ساقط کردن رژیم طاغوت، احساس وظیفه شرعی کرد امام خمینی (ره) بود که معتقد بودند که باید احکام و قوانین الهی در ایران حاکم شود.
وی اظهارداشت : همه کسانی که پیرو امام راحل بودند و احساس شرعی در ساقط کردن نظام طاغوت کردند ، سختی ها و مرارت هایی تحمل کردند و هر روز بر تعداد این افراد افزوده شد و سرانجام حکومت اسلامی را در ایران محقق کرد.
امام جمعه موقت مشهد گفت : عوامل دیگری از قبیل فساد خانواده پهلوی ، خفقان حاکم بر کشور، غارت ثروت های ایران توسط آمریکا و مزدوری شاه برای استکبار و اهانت رژیم به مقدسات مردم مسلمان وشیعه، دست به دست هم داد تا رژیم ظاغوت سرنگون شود.
حجت الاسلام فرزانه افزود: پیروزی انقلاب اسلامی در واقع تحقق پیام نبی مکرم اسلام در غدیر بود که همه امامان معصوم در دوران خود در مقابل ظلم درجه یک زمان برای تحقق حکومت اسلامی تلاش کردند و به شهادت رسیدند.
وی اظهارداشت: امام راحل ومردم ایران بعد از 1400 سال توانستند پیام غدیر را در دوران خود پیاده کنند و در مقابل ظلم درجه یک زمان خود یعنی آمریکا بایستند.
وی گفت: در جریان مبارزه برخی ها مانند حزب توده نیز داعیه مبارزه و دفاع از مردم را داشتند اما همه آنها از گردونه خارج شدند وجریان پاکی ماند که شهید ، اسیر و جانباز داد و هنوز هم مقاومت می کند.
امام جمعه موقت مشهد افزود: جرم مردم ایران مسلمان بودن و قیام آنها در برابر ظلم است اما خدا وعده داده است کسانی که پیام غدیر را محقق کنند، پیروز هستند.
حجت الاسلام فرزانه درپایان اظهارداشت: دشمن بعد از34 سال هنوز از گزینه ها بر روی میز سخن می گوید اما نمی داند که ملت ایران هر روز قوی تر می شود و دشمنانش ضعیف تر می گردند.
659/536

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال