حمیده عباسعلی: قراردادم با الاهلی فقط برای مسابقات جایزه بزرگ بود

تهران - ایرنا - دختر کاراته کا دارنده عنوان قهرمانی آسیا گفت: برای حضور در مسابقات جایزه بزرگ با باشگاه الاهلی امارات عربی متحده قرارداد داشتم و ممکن است در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا نیز برای این تیم بازی کنم و در حال حاضر عضو تیم کاراته دانشگاه آزاد اسلامی هستم.

«حمیده عباسعلی» کاراته کا جوان ایرانی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه قرار نبود تیم ملی کاراته زنان ایران در مسابقات جایزه بزرگ امارات عربی متحده شرکت کند، من به درخواست مسوولان باشگاه الاهلی امارات برای شرکت در این مسابقات با عنوان باشگاه الاهلی موافقت کردم.
وی افزود: قرار حضور من در باشگاه الاهلی به صورت یک قرارداد مدت دار نبود و فقط قرار شد من در مقابل دریافت مبلغی برای این باشگاه در مسابقات جایزه بزرگ به میدان بروم.
عباسعلی ادامه داد: همچنین در صورتی که تیم های زنان کشورهای آسیایی برای حضور در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا اعلام آمادگی کنند، در این صورت من هم بار دیگر به عنوان کاراته کای باشگاه الاهلی برای این باشگاه به میدان خواهم رفت.
عضو تیم کاراته دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه قطعا هر ورزشکاری مایل است در تیم های خارجی و با دریافت قرار دادهای آنچنانی بازی کند، گفت: حضور در تیم های خارجی فرصت برای کسب تجربه و بازی کردن در کنار کاراته کاهای سایر کشورها است.
عباسعلی با توضیح اینکه اگر تیم ملی قرار است در مسابقات برون مرزی شرکت کند، قطعا این تیم را همراهی خواهد کرد، گفت: اما اگر شرایط برای حضور در باشگاه های خارجی برای من فراهم شود، از آن استقبال می کنم زیرا علاوه بر تجربه، موجب خواهد شد تا در عرصه های بین المللی بیشتر شناخته شوم.
وی، حضور در باشگاه الاهلی و داشتن تمرینات مشترک با کاراته کاهایی از سایر کشورها از جمله مصر و تونس را تجربه ای مطلوب برای ارتقا سطح آمادگی اش عنوان و اضافه کرد: به یقین سطح کاراته امارات بهتر از سطح کاراته زنان در ایران نیست اما برای این تیم در کنار دو کاراته کای اماراتی، زنان کاراته کایی از کشورهای دیگر حضور داشتند که برای این تیم به میدان می رفتند و این همکاری موجب توانمندی بیشتر این تیم شده بود.
به گفته حمیده عباسعلی، کاراته کاهای تیم های خارجی شاید شکست را بارها تجربه کنند اما این مساله موجب ناراحتی یا دلسردی آنها نمی شود زیرا می دانند با حضور بیشتر در میادین بین المللی می توانند به پیروزی نیز دست یابند.

** زنان کاراته کای ایران از نظر تکنیک و تاکتیک چیزی از برترین های آسیا و جهان کم ندارند
عباسعلی گفت: با توجه به مسابقاتی که تاکنون در آن حضور داشته ام و مسابقات جایزه بزرگ امارات معتقدم کاراته کاهای زن ایرانی از نظر تکنیکی و تاکتیکی هیچ مشکلی ندارند و فقط مشکل ما کمی تجربه و ناشناخته بودن ما در فضاهای بین المللی است.
وی ادامه داد: به هر دلیل تیم ملی کاراته زنان ایران در طول سال با وجود تعداد زیاد مسابقات برون مرزی، در نهایت در دو تا سه مسابقه بین المللی اعزام می شوند اما سایر کشورهای آسیایی که برترین تیم های جهان نیز در میان آنان هستند، در بیشتر مسابقات از جمله کاراته وان ها که از مهم ترین آن کاراته وان فرانسه و سایر کشورهای اروپایی است، شرکت می کنند.
عباسعلی گفت: متاسفانه در ایران این فرصت به ورزشکار داده نمی شود تا به طور مرتب در مسابقات بین المللی، آسیایی یا جهانی شرکت کند و آنقدر شکست را تجربه می کند تا برای پیروزی کاملا آماده شود و همین مساله مانع از موفقیت های بیشتر ما در سطح آسیا و جهان می شود.
وی توضیح داد: ما مقابل داوران آسیایی عملکرد خوبی داریم زیرا ما را می شناسند اما در مسابقات جهانی به دلیل تفاوت امتیاز دهی، ناشناس بودن ما در این میادین و کم تجربگی نمی توانیم نتایج خوبی کسب کنیم.
عباسعلی از مسوولان ورزشی کشور خواست زمینه برای حضور زنان در مسابقات کاراته وان بویژه کاراته وان هایی که در کشورهای اروپایی برگزار می شوند، فراهم شود.
این کاراته کای زن 24 ساله کشورمان از 17 سال پیش فعالیت در رشته کاراته را آغاز کرده است و شش سال است برای تیم ملی کاراته زنان ایران به میدان می رود.
وی پس از کسب عنوان سومی مسابقات زیر 21 سال، تاکنون توانسته است دو بار عنوان نخست قهرمانی آسیا را کسب کند.
از جمله افتخارات این ورزشکار، کسب عنوان نخست در مسابقات کاراته وان و بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در اندونزی است.
این کاراته کای جوان کشورمان هم اکنون دانشجوی مقطع کارشناسی تربیت بدنی است و برای تیم دانشگاه آزاد اسلامی مبارزه می کند.
ورزشی (4). ** 1828 ** 1589

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال