نخستین یادواره شهید سرلشکر خلبان یاسینی در بوشهر برگزار شد

بوشهر- ایرنا – همزمان با بزرگداشت دهه مبارک فجر نخستین یادواره شهید سرلشکر خلبان علیرضا یاسینی و74 شهید پایگاه هوایی ششم شکاری بوشهر روز پنجشنبه برگزار شد.

به گزارش ایرنا، فرمانده پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر دراین یادواره گفت: انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل و ایثار و از گذشتگی ملت ایران به پیروزی رسید.
امیر مهدی هادیان افزود: انقلاب اسلامی اسلامی ثمره خون شهدا و ایثارگری مردان و زنانی است که با تاسی از قیام کربلا، حماسه بزرگ انقلاب را خلق کردند.
وی اضافه کرد: امروز35 سالگی انقلاب را درحالی جشن می گیریم که کشور در اوج سربلندی، عزت و پرچمداری اسلام ناب محمدی(ص) است.
هادیان تصریح کرد: توجه به رهنمودهای امام راحل(ره) و رهبرمعظم انقلاب برای دستیابی به رشد و تعالی ضروری است و این مسئله در ایجاد عنصر اقتدار ایمانی مهم و تعیین کننده است.
وی یادآورشد: آنچه که امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران را از سایر ارتش های دنیا متمایز می کند اقتدارایمانی آن است.
فرماندهی پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی گفت: هدف از برگزاری این یادواره تجلیل از خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و انتقال ارزش های دفاع مقدس است.
وی اضافه کرد: با توجه به حق بزرگی که شهدا برگردن ما دارند، زنده نگه داشتن یاد شهدا و انتقال فرهنگ شهید و شهادت به نسل جوان جامعه مهمترین وظیفه ماست.
سرلشکر شهید سید علیرضا یاسینی در فروردین ماه ۱۳۳۰ در شهرستان آبادان متولد شد.
او در سال ۱۳۴۸ وارد دانشگاه خلبانی نیروی هوایی شد و پس از گذراندن دوره مقدماتی پرواز با هواپیمای اف-۳۳ برای تکمیل دورهٔ تکمیلی به کشور آمریکا رفت.
وی پس از بازگشت به ایران با درجه ستوان دومی در پایگاه ششم شکاری بوشهر مشغول خدمت شد.
با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از جمله خلبانانی بود که در عملیات ۱۴۰ فروندی در حمله به خاک عراق نقش مهمی ایفا کرد.
وی به علت شایستگی های نشان داده در ۱۰ اسفند ۱۳۷۲ به سمت رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش ایران منصوب شد و تا هنگام شهادت این سمت را بر عهده داشت.
یاسینی در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۷۳ در یک سانحه هوایی به همراه چند تن از فرماندهان عالی رتبه نیروی هوایی به شهادت رسید. ک/2
629/539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال