درحاشیه نشست امنیتی مونیخ/

جان کری و ظریف دیدار کردند

مونیخ- ایرنا- جان کری و محمد جواد ظریف وزیران امور خارجه آمریکا و ایران روز یکشنبه در حاشیه نشست امنیتی مونیخ با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و جان کری همتای آمریکایی وی در این دیدار درخصوص چگونگی ادامه مذاکرات هسته ای به گفت وگو پرداختند.
بر اساس این گزارش وزیران امور خارجه ایران و امریکا بر تداوم مذاکرات طرفین همراه با حسن نیت و پایبندی بر برنامه اقدام مشترک تاکید کردند.
کنفرانس امنیتی مونیخ در حالی روزجمعه یازدهم بهمن، پنجاهمین نشست خود را آغاز کرد که ˈمحمد جواد ظریفˈ وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با هدف رایزنی در مورد موضوع هسته ای و مسایل خاورمیانه در این کنفرانس شرکت کرده است.
جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده در کنفرانس مونیخ با شرکت محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان، در چارچوب سیاست کلی نظام و روح حاکم بر فضای کنفرانس و تحولات جدید، مواضع اصولی نظام را تشریح و دورنمای سیاست خارجی ایران را روشن کند.
امسال و در پنجاهمین سال فعالیت کنفرانس امنیتی مونیخ، موضوع هسته ای و رخدادهای خاورمیانه از جمله مهمترین مباحث مطرح شده در کنفرانس مرتبط با جمهوری اسلامی ایران بوده است.
در حوزه هسته ای گفت وگوی ظریف با ˈکاترین اشتونˈ مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دست یافتن به توافق برای برگزاری دور نهایی مذاکرات در بیست و نهم بهمن در وین پایتخت اتریش از جمله مهمترین مباحث بوده است.
اروپام ** 1701** 1337 ** 1064

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال