از سیمرغ درمانگر- نماد پزشکی ایرانی - رونمایی شد

تهران- ایرنا- سمیرغ درمانگر به عنوان نماد پزشکی ایرانی و یک لوگوی فرهنگی که تلفیقی از خردمندی و دانش است، در همایش جامع علمی شاغلان حرف پزشکی امروز چهارشنبه رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، رئیس کل نظام پزشکی کشور در حاشیه رونمایی از سمیرغ در جمع خبرنگاران گفت: طی دو سال اخیر تلاش شده است تا یک نماد پزشکی از ادبیات ایرانی در حوزه درمانی تعیین شود.
دکتر « علیرضا زالی » با بیان این که این نماد، نشان از فرزانگی والتیام بخشیدن آلام است، افزود: این نماد همچنین نشان از چهره حکیم و جایگاه متناسب پزشک است.
زالی با بیان این که بخشی از فرهنگ ایرانی مورد سرقت قرار گرفته است، اظهار داشت: لازم بود نماد درمانگری کشور طوری تعیین شود تا آن را به عنوان یک نگاه اسطوره شناسی به جهانیان معرفی کنیم.
وی خاطرنشان کرد: سیمرغ در کنار همای سعادت و ققنوس، نقش درمانگری و خردمندی را ایفا می کند.
زالی در پاسخ به گزارشات اخیر مطرح شده از سوی رسانه ها درخصوص زیرمیزی جامعه پزشکی گفت: این یک معضل اجتماعی چند وجهی است و در واقع زیرمیزی، نمادی از مشکلات بوده که تلاش می کنیم با ارتباطات گسترده سلامت و تقویت سازمان های بیمه گر، حذف رابطه مالی میان پزشک و بیمار را تحقق بخشیم
وی تصریح کرد: با این اقدام، هم جامعه پزشکی از دریافت حقوق و هم مردم از ارایه خدمات پزشکی راضی می شوند.
رئیس کل نظام پزشکی از رسانه ها خواست جامعه پزشکی را یاری کنند تا با شرافت کارشان را ادامه داده و با تقویت بیمه های تکمیلی و سازمان های بیمه گر، دیگر مسئله ای به عنوان زیرمیزی نداشته باشیم.
زالی همچنین از رسانه ها خواست نسبت به این مسئله علت یابی و آسیب شناسی کرده و وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی را در این زمینه کمک کنند.
وی با تأکید بر این که اختصاص بودجه مناسب برای سلامت از دیگر مهمترین راهکارهای حذف زیرمیزی است، اظهارداشت: شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه خواهیم بود و در سال آینده با هدف مندی یارانه ها و اولویت مناطق محروم، این مسئله را در مسیر درستی حرکت کند.
زالی تصریح کرد: با بودجه مناسب سلامت 93 بسیاری از مشکلات حل می شود و امیدواریم پرداخت از جیب مردم به 30 درصد کاهش یابد تا آنها بدون هیچ دغدغه ای بهترین خدمات را دریافت کنند.
وی گفت: ظرف دو هفته آینده شاهد تحقق اعتبارات و کاستی های نظام سلامت خواهیم بود؛ البته نیازمند حمایت عمیق رسانه ها هستیم.
ادامه دارد...
اجتمام3**9022**م.د**1478

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال