هیات انتخاب گروه نوازی جشنواره موسیقی فجر معرفی شدند

تهران - ایرنا- اعضای هیات انتخاب گروه نوازی موسیقی کلاسیک غیر ایرانی بیست و نهمین جشنواره موسیقی فجر معرفی شدند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، آثار رسیده به بخش گروه نوازی موسیقی کلاسیک غیر ایرانی را اکبر محمدی، سیاوش ظهیرالدینی، امیر صراف، سیمون آیوازیان و نادر مرتضی پور بررسی می کنند.
هیات انتخاب گروه نوازی موسیقی کلاسیک غیر ایرانی از میان 14 گروه متقاضی برای حضور در جشنواره 6 گروه را برای اجرای نهایی انتخاب کرده اند که در روزهای برگزاری جشنواره در حضور هیات داوران به روی صحنه می روند.
اکبر محمدی فارغ التحصیل دانشگاه اکونورمال پاریس و نوازنده کلارینت است ، وی سال ها به عنوان نوازنده اول کلارینت در ارکسترهایی چون ارکستر سمفونیک تهران همکاری داشته و استاد دانشگاه هنر و دانشگاه آزاد اسلامی در رشته موسیقی است.
سیاوش ظهیرالدینی نوازنده ویلن و ویلون آلتو، به خاطر دو دهه فعالیت های هنری، به عنوان برجسته ترین نوازنده کلاسیک مورد تقدیر قرار گرفته و نشان درجه یک هنری را کسب کرده است، وی به عنوان نوازنده اول ویولن آلتو در ارکستر سمفونیک تهران فعالیت داشته و بیش از 35 سال در اجرای موسیقی ارکستر و موسیقی فیلم سابقه دارد.
امیر صراف آهنگساز، پیانیست و پژوهشگر در زمینه موسیقی، سال ها به تدریس پیانو و موسیقی دانشگاه ها و هنرستان های موسیقی مشغول بوده است و ضمن برگزاری کنسرت های متعدد در گونه های سولو ، همکاری با ارکستر سمفونیک تهران را در کارنامه خود دارد.
سیمون آیوازیان استاد دانشگاه ،نوازنده گیتار کلاسیک و فلامینکو و است، از آیوازیان با لقب ˈپدر گیتار کلاسیک ایرانˈ یاد می کنند. وی مدرک دکترای خود را در رشته معماری و باستان شناسی از دانشگاه سوربون پاریس دریافت کرد و پس از سال ها تدریس در زمینه عکاسی و موسیقی نیز به مقام استادی رسید.
نادر مرتضی پور موسیقی دان و نوازنده کنترباس تا کنون بارها ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر سمفونیک صدا و سیما را رهبری کرده است. وی از دانشگاه میسوری کلمبیا فارغ التحصیل شده و در رشته رهبری ارکستر در دانشگاه کلورادو نیز تحصیل کرده است.
بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر 24 بهمن تا یکم اسفند برگزار می شود.
فراهنگ (1) ** 9252**1588

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال