کاهش قیمت جهانی نفت به دلیل گفت و گوهای هسته ای ایران

تهران - ایرنا - پس از آنکه گفت و گوهای هسته ای ایران منجر به یک توافق شش ماهه برای کاهش برخی تحریم ها شد و باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا تاکید کرد که کنگره نباید تحریم های دیگری علیه ایران وضع کند، قیمت جهانی نفت کاهش یافت.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری بیزنس دی لایو، فیلیپ فیوچرز تحلیلگر سرمایه گذاری شرکت چی.تات.تان در سنگاپور گفت: اظهار نظر اوباما به نفع ایران، با بالا بردن احتمال روانه شدن بشکه های نفت این کشور به بازارها، موجب کاهش قیمت شد.
وزارت خارجه ایران و اتحادیه اروپا دیروز (یکشنبه) اعلام کردند، توافق میان ایران و شش قدرت جهانی که راه را برای حل بن بست دیرینه این کشور در زمینه اهداف هسته ای تهران هموار می کند، از 20 ژانویه (30 دی) تاثیر خود را آغاز می کند.
همچنین پس از افزایش کمتر از انتظار اشتغال غیرکشاورزی در آمریکا که پیش بینی می شود بانک مرکزی این کشور را از تصمیم سریع برای کاهش خرید اوراق قرضه باز دارد، روند قیمت نفت پس از افزایش جمعه گذشته آن، روند کاهشی به خود گرفت.
بهای نفت برنت برای تحویل در ماه فوریه (12 بهمن تا 19 اسفند) در ساعت 03:58 بامداد روز دوشنبه به وقت گرینویچ در بازار لندن 15 سنت کاهش یافت و به 107 دلار و 10 سنت در هر بشکه رسید.
جمعه گذشته قیمت نفت برنت 86 سنت افزایش یافته بود.
قیمت نفت وست تگزاس اینترمدئیت آمریکا نیز امروز در بازار نیویورک به 92 دلار و 45 سنت در هر بشکه کاهش پیدا کرد.
اقتصام(6)1063**1558

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال