رشادتهای رزمندگان در دوران دفاع مقدس ارزشمندترین میراث فرهنگی ارتش است

ارومیه - ایرنا - فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر64 پیاده ارومیه گفت: رشادت های رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس ارزشمندترین میراث فرهنگی ارتش است.

محبوب سرپوش روز پنجشنبه در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی افزود: دلاورمردیهایی که رزمندگان در دفاع از آب و خاک و میهن اسلامی مان انجام دادند در طول تاریخ بی نظیر بوده و هرگز حماسه ای این چنین خلق نشده بود.
وی ادامه داد: پاسداشت کلیه میراث های فرهنگی و تاریخی این سرزمین وظیفه تک تک آحاد ملت ایران بوده و انتقال این میراث به آیندگان نیز باید در راس کارهای دستگاه ها و مردم باشد.
مظفر عباس زاده مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت: تعامل فرماندهی قرارگاه عملیاتی لشکر 64 پیاده ارومیه با میراث فرهنگی عملکردی خوب و مطلوب در صیانت از آثار فرهنگی و تاریخی استان است .
وی اظهار کرد: میدان انقلاب ارومیه که محل کنونی ستاد لشکر می باشد یکی از میادین اصلی ارومیه است که دارای هویت تاریخی می باشد.
وی گفت: در هر شهری ساختمان هایی وجود دارد که بخشی ازهویت آن شهر می باشد و ساختمان ستاد لشکر 64 پیاده ارومیه نیز در میدان انقلاب این شهر از اماکن بسیار ارزشمند تاریخی است که با خود هویت شهری را همراه دارد و نیازمند صیانت است.
عباس زاده از هر گونه همکاری های فرهنگی بین ارتش و میراث فرهنگی استقبال کرد و افزود: دیدگاه فرهنگی فرماندهی لشکر 64 پیاده ارومیه نسبت به موارد مرتبط با این اداره کل مسوولیت ما را در قبال وظایف تعیین شده بوی‍‍ژه در خصوص حفظ آثار و ابنیه تاریخی می افزاید.
در انتهای این دیدار امیر سرتیپ محبوب سرپوش لوح تبریکی را به مناسبت انتصاب مظفر عباس زاده به وی تقدیم کرد.
7125/583

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال