اخبار کوتاه از استان اردبیل

پارس آباد - ایرنا - نفرات برتر مسابقات انتخابی تنیس روی میز مدارس ابتدایی پارس آباد مشخص شدند.

در این دوره از رقابت ها که با حضور 70نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی و در محل سالن شهید شیرزاد آموزش و پرورش برگزار شد، محمدرضا عطایی، صدرا قبادی، شایان پیری به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
****
*اردبیل - مدیر بهره برداری از تاسیسات شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: ایجاد تاسیسات زیربنایی فاضلاب و بهره برداری از آنها در حفظ منابع آبهای سطحی و زیر زمینی تاثیر اساسی دارد.به گزارش ایرنا ، شهریار عباس زاده روز دوشنبه در نشست کارگروه مدیریت جامع کیفیت منابع آب استان افزود: ایجاد و بهره برداری کامل از تاسیسات فاضلاب نیز مانع از آلودگی آب های سطحی و زیرزمینی می شود. در این جلسه اعضای کارگروه راهکارهای قانونی و تشویقی برای ترغیب مردم به استفاده از سامانه های نوین طرح فاضلاب و حذف چاه های جذبی و ساماندهی تخلیه فاضلاب های خام صنعتی و خانگی را بررسی کردند.
***
*اردبیل- مدیر کمیته امداد شهرستان اردبیل گفت: طی 9 ماه سال جاری 320 نفر با تایید کمیسیون پزشکی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتند.
جلیل قدیمی روز دوشنبه افزود: تعداد 338 نفر ازنیازمندان جهت بهره مندی از خدمات درمانی و حمایتی امداد در کمسیون پزشکی این نهاد حضور یافته اند که با نظر و تشخیص پزشکان 320 نفر از آنها تشکیل پرونده داده و از خدمات این نهاد بهره مند شدند.
قدیمی اظهارکرد: تعداد 18 نفر از مراجعین نیز به لحاظ مشکلات و بیماری های جزئی که داشتند در قالب تک خدمتی با معرفی به یکی از حوزه ها از خدمات حمایتی امداد بهره مند شده اند.
وی بیان کرد: یکی از شاخصه های تحت حمایت قرار گرفتن نیازمندان در کمیته امداد، از کار افتادگی سرپرست خانوار می باشد که به همین منظور با دعوت از پزشکان عمومی و متخصص، و مراجعه افراد وسرپرستان خانوار نوع بیماری و از کار افتادگی آنان احصاء و برابر ضوابط جاری از خدمات حمایتی امداد در حوزه های مشخص بهره مند می شوند.
*****
* نیر * رحمت سلیمی رییس آب منطقه ای نیر گفت: بهسازی مظهر چشمه قینرجه نیر ، احداث مجتمع آبدرمانی قینرجه نیر ، پیگیری اخذ موافقت احداث مجتمع آبدرمانی سقزچی نیر در 12 هکتار و تخصیص آب به طرح گردشگری نوالار شهرداری نیر از اقدامات ایت اداره در سال جاری است. وی افزود: همچنین تخصیص آب از رودخانه به منطقه گردشگری سقزچی برای توسعه فضای سبز ، تخصیص آب از رودخانه برای تامین آب فضای سبز برجلو و اخذ موافقت برای دو دهنه چشمه معدنی قره شیران و ولیعصر با هدف سرمایه گذاری توسط دهیاران از جمله عملکرد این اداره در حوزه گردشگری است.
***
* نیر * به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان نیر یک دوره مسابقه تدارکاتی فوتسال بین تیم های ایرانیان اردبیل و مدرسه فوتبال شهید بهروز جلیل پور در رده سنی زیر 12 سال در سالن ورزشی تختی مجموعه ورزشی برادران شهید صوابی نیر برگزار شد. در پایان تیم نیر توانست با نتیجه 6 بر 4 بر تیم ایرانیان اردبیل غلبه کند.
***
* نمین * سرپرست اداره ورزش و جوانان نمین گفت: با حضور کارکنان اداره ورزش و جوانان و روسای هیات های ورزشی این شهرستان کلاس های آموزش قرآن برگزار می شود. اکبر ورودی افزود: اداره ورزش و جوانان نمین بر لزوم گسترش امور فرهنگی و اشاعه ارزش های اسلامی در بین کارکنان و ورزشکاران تاکید دارد و بر همین اساس اولین دوره کلاس های قرآنی ویژه کارکنان برگزار می شود. وی گفت: این کلاس ها بطور هفتگی با مشارکت هیات های ورزشی ادامه خواهد یافت.
***
* مشگین شهر * نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مقدمات ایجاد کمپ کوهنوردی کشور در منطقه شابیل واقع در لاهرود فراهم شده است. یونس اسدی در نشستی با اعضای شورای شهر لاهرود افزود: با ایجاد این کمپ کارگاه های آموزشی کوهنوردی ، صخره نوردی و یخ نوردی کشور در این محل برگزار می شود. وی راه اندازی تله سیژ شابیل ، شهرک توریستی و ساماندهی غار تاریخی لاهرود را از دیگر برنامه های اولویت دار منطقه ذکر کرد.
1234/7116/594/530

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال